Iga Świątek mistrzynią w Chinach. Tak zareagował Hubert Hurkacz

Iga Świątek w wielkim stylu wygrała prestiżowe zawody China Open 2023. Na sukces wiceliderki rankingu WTA zareagował nasz najlepszy aktualnie tenisista, Hubert Hurkacz.

Rafał Smoliński
Iga Świątek i Hubert Hurkacz Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Iga Świątek i Hubert Hurkacz
W niedzielnym finale turnieju WTA 1000 w Pekinie Iga Świątek nie dała żadnych szans Ludmile Samsonowej. Polka pokonała Rosjankę 6:2, 6:2 (więcej tutaj) i wywalczyła swoje premierowe mistrzostwo w Azji.

Gablota z pucharami Igi Świątek szybko się zapełnia. W wieku 22-latka nasza reprezentantka wygrała już 16 turniejów głównego cyklu. W tym sezonie zdobyła jak na razie pięć trofeów.

Na sukces Świątek zareagował Hubert Hurkacz. Wrocławianin również przebywa w Chinach, a dokładnie w Szanghaju, gdzie w niedzielę wywalczył awans do IV rundy prestiżowej imprezy rangi ATP Masters 1000.

"Brawo!! @iga_swiatek" - napisał "Hubi" na platformie X (dawniej Twitter). Wrocławianin dorzucił do tego wpisu emotikony symbolizujące puchar, ogień i napięty biceps. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że w tym tygodniu Polka pokazała wielką moc.

Świątek ma jeszcze na ten rok jeden cel. To udany występ w kończącym sezon turnieju WTA Finals w meksykańskim Cancun, gdzie tenisistki zagrają na przełomie października i listopada. Jeśli sięgnie po tytuł, to będzie miała nawet szansę zakończyć rok na pierwszej pozycji.

Czy Iga Świątek zakończy 2023 rok jako liderka rankingu WTA?