Wczesne pożegnanie polskiego debla. Tylko godzina na korcie

Karol Drzewiecki i Szymon Walków nie podbiją Bratysławy. Polacy przegrali w pierwszej rundzie Challengera w dwóch setach z Yukim Bhambrim oraz Philippem Oswaldem.

Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Karol Drzewiecki i Szymon Walków rozpoczęli we wtorek rywalizację w Challengerze w Bratysławie. Polacy grali ze sobą regularnie w pierwszym półroczu. Od lutego do maja zagrali w 10 turniejach, po czym zrobili sobie przerwę do października. Od porażki w drugiej rundzie w Pradze 4 maja nie grali wspólnie przez ponad pięć miesięcy.

Polacy trafili w pierwszej rundzie w Bratysławie na Yukiego Bhambriego i Philippa Oswalda. Hindus zagrał wspólnie z Austriakiem w jednym turnieju w październiku i dotarli do ćwierćfinału w Mouilleron-Le-Captif. Jeszcze większe były ich ambicje przed występem w stolicy Słowacji.

Pierwsza partia potrwała tylko niespełna pół godziny. Na korcie rządzili Yuki Bhambri oraz Philipp Oswald, którzy stanowili dobrze uzupełniającą się drużynę. Już w czwartym gemie odebrali podanie Polakom, a następnie powiększyli prowadzenie na konkretne 4:1. Już na koniec seta Karol Drzewiecki i Szymon Walków stracili własne podanie raz jeszcze, a runda zakończyła się wynikiem 6:2.

W drugim secie nie doszło do zwrotu akcji. Nadal warunki na korcie dyktowali Yuki Bhambri i Philipp Oswald. Nawet sposób, w jaki zdobyli przewagę, był podobny, ponieważ odebrali podanie Polakom w czwartym gemie. Do odwrócenia losu meczu potrzebne było przełamanie powrotne. To jednak nie następowało, a hindusko-austriacki debel praktycznie nie oddawał piłek przy własnym serwisie. Runda zakończyła się wynikiem 6:3.

ATP Challenger Bratysława:

I runda gry podwójnej:

Yuki Bhambri (Indie) / Philipp Oswald (Austria) - Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) 6:2, 6:3

Czy Karol Drzewiecki i Szymon Walków rozczarowali w Bratysławie?