Długie mecze w Bazylei. Andy Murray zakończył serię porażek

Andy Murray bez straty seta pokonał Yannicla Hanfmanna w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei. Odpadł rozstawiony z numerem ósmym Sebastian Korda, który przegrał z Tomasem Martinem Etcheverrym.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Georgios Kefalas / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray zakończył serię trzech porażek z rzędu. W I rundzie turnieju ATP w Bazylei Brytyjczyk zaserwował siedem asów, posłał 21 zagrań kończących, popełnił 12 niewymuszonych błędów, wykorzystał cztery z sześciu piłek na przełamanie i po 138 minutach wyrównanego pojedynku pokonał 7:5, 6:4 Yannicka Hanfmanna.

- On ma świetny rok, więc cieszę się, że zdołałem go pokonać - powiedział Murray, cytowany przez atptour.com. - Było trudno. Pierwsze pięć gemów trwało 45 minut. Nie przypominam sobie, żeby wcześniej coś takiego mi się przydarzyło - zaznaczył.

W 1/8 finału 36-latek z Dunblane zmierzy się z młodszym od siebie o 12 lat Tomasem Martinem Etcheverrym. Argentyńczyk wygrał 6:3, 1:6, 6:3 z rozstawionym z numerem ósmym Sebastianem Kordą, rewanżując się Amerykaninowi za tegoroczne porażki w Toronto i w Zhuhai.

Po trzysetowym pojedynku do II rundy awansował także inny Argentyńczyk, Sebastian Baez. 22-latek z Buenos Aires zapisał na swoim koncie siedem asów, pięć breaków oraz 37 uderzeń wygrywających i pokonał 6:7(3), 6:4, 6:3 Christophera O'Connella, kwalifikanta.

Roberto Bautista od końcówki czerwca czeka na wygrany mecz w głównym cyklu i będzie musiał poczekać jeszcze co najmniej do przyszłego tygodnia. W poniedziałek Hiszpan spędził na korcie ponad trzy godziny, ale przegrał 5:7, 7:6(3), 2:6 z zawodnikiem z eliminacji, Botikiem van de Zandschulpem.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,196 mln euro
poniedziałek, 23 października

I runda gry pojedynczej:

Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) - Sebastian Korda (USA, 8) 6:3, 1:6, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania) - Yannick Hanfmann (Niemcy) 7:5, 6:4
Sebastian Baez (Argentyna) - Christopher O'Connell (Australia, Q) 6:7(3), 6:4, 6:3
Botic van de Zandschulp (Holandia, Q) - Roberto Bautista (Hiszpania) 7:5, 6:7(3), 6:2

Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala w II rundzie. Niemiec czeka na Polaka