Zaczęła seta z przytupem. Rywalka Linette nie miała odpowiedzi

Magda Linette przegrała pierwszego seta w meczu z Barborą Krejcikovą, ale nie zamierzała składać broni. Polka rozpoczęła drugą partię w efektownym stylu. Zobacz, jak zakończyła pierwszego gema.

Mateusz Kozanecki
akcja Magdy Linette Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Magdy Linette
Magda Linette znalazła się w gronie dwunastu zawodniczek biorących udział w turnieju WTA Elite Trophy. Przeznaczony jest dla tenisistek zajmujących miejsca 9-19 w rankingu (Linette jest 23., ale część uczestniczek się wycofało - dop. red.).

Na początek zmierzyła się z Barborą Krejcikovą. Pierwszego seta Czeszka zdołała wygrać 6:2. Przełamała podanie swojej rywalki już na otwarcie meczu.

Drugą partię jedyna Polka w stawce rozpoczęła z przytupem. Pierwszego gema wygrała bez straty punktów, a zakończyła go asem serwisowym.

Krejcikova próbowała odpowiedzieć, ale uderzyła zbyt słabo i piłka nie doleciała nawet do siatki (zobacz nagranie poniżej).

Później 31-latka poszła za ciosem i prowadziła już 3:0. Wtedy rozpoczęły się jej problemy. Wyżej notowana Czeszka zaczęła ponownie dochodzić do głosu.

Czy Magda Linette awansuje w przyszłości do TOP-10 rankingu?