Szczęśliwe zwycięstwa kandydatów do udziału w ATP Finals. Andriej Rublow coraz bliżej celu

Andriej Rublow odniósł - jak sam przyznał - szczęśliwe zwycięstwo nad Alexeiem Popyrinem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. Z kolei Frances Tiafoe skorzystał na ogromnym pechu Daniela Evansa.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Spośród tenisistów walczących o udział w kończących sezon ATP Finals Andriej Rublow jest w najlepszej sytuacji. Moskwianin zajmuje piąte miejsce w rankingu Race i już tym tygodniu może zdobyć kwalifikację do imprezy w Turynie. We wtorek wykonał ku temu ważny krok i w I rundzie turnieju ATP w Wiedniu pokonał 7:6(5), 6:4 Alexeia Popyrina.

Dla Rublowa był to pierwszy występ od czasu przegranego z Hubertem Hurkaczem finału zawodów w Szanghaju. 26-latek z Moskwy potrzebował czasu, by przystosować się do nowych warunków, ale po trudnym inauguracyjnym secie, w którym przegrywał 4:5 z przełamaniem, a szalę na swoją korzyść przechylił dopiero w tie breaku, w drugim uchwycił właściwy rytm i po 96 minutach gry cieszył się ze zwycięstwa.

- Nie wiem, jak wygrałem pierwszego seta. To było bardzo szczęśliwe. Przegrywałem 4:5, ale jakimś cudem zdołałem pozostać w grze i odwróciłem sytuację - przyznał, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem trzecim Rublow, który w II rundzie zmierzy się z Matteo Arnaldim.

O ogromnym szczęściu może mówić też inny kandydat do udziału w ATP Finals, Frances Tiafoe. Oznaczony numerem siódmym w Wiedniu Amerykanin w pojedynku z Danielem Evansem przegrywał 1:4 i 0-30, ale wówczas Brytyjczyk doznał kontuzji łydki i musiał poddać mecz.

Awansował również inny amerykański pretendent do zdobycia biletu do Turynu, Tommy Paul. 26-latek z New Jersey, turniejowa "szóstka", we wtorek nie bronił żadnego break pointa i oddał cztery gemy kwalifikantowi Alexandre'owi Mullerowi. Bez straty seta i podania wygrał też gracz z eliminacji, Tomas Machac, który poradził sobie z Aleksandarem Vukiciem.