Wieczór jednoręcznych bekhendów w Wiedniu. Bez niespodzianki w hicie

Stefanos Tsitsipas pokonał Dominika Thiema w hitowym meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. W innym spotkaniu pomiędzy tenisistami z jednoręcznym bekhendem Grigor Dimitrow wygrał z Lorenzo Musettim.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Wtorkowe mecze sesji wieczornej w turnieju ATP w Wiedniu zapowiadały się rewelacyjnie. W hitowym spotkaniu I rundy zmierzyli się Stefanos Tsitsipas i Dominic Thiem. Miejscowi kibice liczyli, że ich idol, posiadacz dzikiej karty, sprawi im wiele radości. Do niespodzianki jednak nie doszło i to rozstawiony z numerem czwartym Grek zwyciężył 7:6(5), 6:4.

- To był bardzo fizyczny mecz, podczas którego musiałem utrzymywać koncentrację. Zwłaszcza w drugim secie on zaczął grać świetnie, ale nie dałem mu przełamania, którego potrzebował - skomentował, cytowany przez atptour.com, 25-latek z Aten, który w ciągu 118 minut gry zapisał na swoim koncie dziesięć asów, 31 zagrań kończących i jedno przełamanie.

Tym samym Tsitsipas wyszedł na prowadzenie 6-5 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Thiemem. Walczący o kwalifikacje do ATP Finals Grek, aktualnie szósty w klasyfikacji Race, w 1/8 finału zmierzy się z Tomasem Machacem, kwalifikantem.

W drugim wieczornym pojedynku pomiędzy dwoma tenisistami operującymi jednoręcznym bekhendem Grigor Dimitrow okazał się lepszy od Lorenzo Musettiego. Bułgar zaserwował osiem asów, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów, ani razu nie został przełamany i pokonał Włocha 6:3, 6:4.

Do II rundy awansował również Lorenzo Sonego. Włoch, który wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji w zastępstwie Mackenzie'ego McDonalda, wygrał 6:4, 5:7, 6:2 z Francisco Cerundolo.

Lorenzo Sonego (Włochy, LL) - Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:4, 5:7, 6:2

Alex de Minaur nie poddaje się w grze o Turyn. Talent sprawił radość gospodarzom w Bazylei