Walczyła do końca. Zobacz ostatnią akcję w meczu Linette

Magda Linette stoczyła dwugodzinny pojedynek z Darią Kasatkiną w turnieju WTA Elite Trophy. Ostatecznie jednak Polka odpadła z rywalizacji. Walczyła na korcie do samego końca.

Mateusz Kozanecki
akcja Magdy Linette Twitter / WTA / Na zdjęciu: akcja Magdy Linette
Magda Linette zadebiutowała w turnieju WTA Elite Trophy. Już na początku skomplikowała swoją sytuację przegrywając z Barborą Krejcikovą w dwóch setach.

Nie była faworytką również w starciu z Darią Kasatkiną. Rosjanka w pierwszym secie zwyciężyła 6:3. Druga partia była bardziej wyrównana.

W niej Linette prowadziła już 2:0, aby przegrać cztery kolejne gemy z rzędu. Aż cztery razy z rzędu Kasatkina przełamała jej podanie.

Pierwszą i - jak się okazało - jedyną piłkę meczową Rosjanka miała przy stanie 5:4, 40-0 i podaniu Linette. Polka robiła, co mogła, aby jak najdłużej pozostać w meczu.

Stoczyły długą wymianę. W końcu Kasatkina zagrała forhend po prostej, do którego Linette nie była już w stanie dobiec (zobacz nagranie poniżej). Dzięki wygranej Rosjanka awansowała do półfinału. 31-latka natomiast odpadła z turnieju.

Czy Magda Linette awansuje w przyszłości do TOP-10 rankingu?