Iga Świątek z pierwszym zwycięstwem. To ją najbardziej zaskoczyło

Iga Świątek na inaugurację turnieju WTA Finals wygrała z Marketą Vondrousovą w dwóch setach. Polka w rozmowie z PAP zdradziła, co ją zaskoczyło w Cancun.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
Polka jest jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w kończącym sezon turnieju WTA Finals. Udział w nim bierze osiem najlepszych zawodniczek tego roku. Iga Świątek w światowym rankingu zajmuje drugie miejsce. Wyprzedza ją jedynie Białorusinka Aryna Sabalenka.

Reprezentantka Polski ma już za sobą pierwszy mecz w meksykańskim Cancun. W dwóch setach wygrała z Marketą Vondrousovą. Nie obyło się bez problemów. Świątek w pierwszej partii przegrywała już 2:5, ale zdołała odwrócić jej losy. Zwyciężyła 7:6, a w drugim secie była już bezkonkurencyjna. Triumfowała do zera.

Po meczu Polka zdradziła, co ją najbardziej zaskoczyło w Cancun. - Na pewno obecność polskich kibiców pozytywnie mnie zaskoczyła, choć przyznam, że w większości miejsc, w których gram pojawia się wielu rodaków. Jest to dla mnie ogromne wsparcie - powiedziała, dziękując jednocześnie za doping.

Świątek nie ukrywała, że początkowo problemy sprawiły jej warunki panujące w meksykańskim Cancun. - Było bardzo wilgotno i kibice mogli zobaczyć jak bardzo byłam mokra po 10 minutach meczu - dodała.

Później Świątek była już bardziej rozluźniona, a i warunki się poprawiły. To przełożyło się na lepszą grę wiceliderki rankingu WTA.

- Po prostu czasami w pierwszym meczu turnieju trzeba poczuć kort i cieszę się, że go mi się to udało, pomimo że byłam w dużych tarapatach w pierwszym secie - oceniła.

Kolejny mecz w Cancun Polka zagra 1 listopada. Rywalką będzie Coco Gauff.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)