Djoković odetchnął z ulgą. Sprawdź tabelę grupy ATP Finals

Zakończyła się rywalizacja w grupie Zielonej w ramach turnieju ATP Finals. Ostatni mecz zadecydował o tym, kto oprócz Jannika Sinnera wystąpi w półfinale. Włoch pomógł Novakowi Djokoviciowi, który dzięki jego zwycięstwu gra dalej.

Jakub Fordon
Novak Djoković i Jannik Sinner Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Novak Djoković i Jannik Sinner
Sporo emocji dostarczyła rywalizacja w grupie Zielonej w ramach turnieju ATP Finals. Już w pierwszej kolejce Novak Djoković musiał spędzić ponad trzy godziny na korcie, by pokonać Holgera Rune 7:6(4), 6:7(1), 6:3.

Z kolei w swoim drugim meczu Rune spędził na korcie jedynie 17 minut. Duńczyk prowadził 2:1 w premierowej odsłonie, kiedy to z uwagi na kontuzję skreczować zmuszony był Stefanos Tsitsipas. Natomiast Djoković stoczył kolejną ponad trzygodzinną batalię, ale tym razem musiał uznać wyższość Jannika Sinnera.

W ostatniej kolejce miejsce Tsitsipasa zajął Hubert Hurkacz, który mógł wyrzucić lidera światowego rankingu ATP z turnieju. Potrzebował do tego zwycięstwo, jednak po raz siódmy w karierze musiał uznać jego wyższość 6:7(1), 6:4, 1:6. Z uwagi na wygranego seta przez Polaka Serb był pod ścianą. W przypadku, gdyby Rune pokonał Sinnera, to 36-latek byłby za burtą.

Ostatni pojedynek w grupie Zielonej potrwał 2,5 godziny. O końcowym wyniku tego meczu zadecydował trzeci set, w którym górą był Włoch. Zwyciężył 6:2, 5:7, 6:4 i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce, bo awansu był pewny, gdy seta z Djokoviciem wygrał Hurkacz.

Przy okazji Sinner zagrał także dla Serba. Jego zwycięstwo oznacza, że Djoković zajął drugie miejsce w grupie i tym samym zameldował się w półfinale. Na ten moment pewne jest, że rywalem jednego z nich będzie Danił Miedwiediew.