Szymon Walków wszedł raźnym krokiem do półfinału

Szymon Walków i Francesco Romboli zagrają w półfinale Challengera w Maii. Polak oraz Brazylijczyk zwyciężyli w ćwierćfinale w dwóch setach z Kennym De Shepperem i Marco Trungellitim.

Szymon Walków Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
Szymon Walków wybrał się do portugalskiej Maii i rywalizuje na zadaszonych kortach ziemnych. Polak połączył siły z doświadczonym Fernando Rombolim z Brazylii. W pierwszej rundzie Walków i Romboli odnieśli zwycięstwo z Anirudhem Chandrasekarem i Iwanem Liutarewiczem.

Pierwszy set ćwierćfinału był wyrównany, a deblistów nie trzymało się własne podanie. Co prawda Walków i Rombolli jako pierwsi przełamali przeciwników, ale już w następnym gemie nie wygrali ani jednej piłki przy własnym serwisie. Później przełamania były jeszcze dwa, po jednym z obu stron, a skończyło się tie-breakiem. W nim dalsza, zacięta batalia, ale od wyniku 5-5 dwie piłki zostały wygrane przez polsko-brazylijski debel. W ten sposób objął prowadzenie w meczu.

W drugim secie sytuacja wyglądała już inaczej, a polsko-brazylijski debel był zbudowany sukcesem w poprzedniej partii. Wcześnie odskoczył przeciwnikom i potrafił z powodzeniem pilnować wyniku. Po nieco ponad pół godzinie było 6:2, co oznaczało pozytywne zakończenie spotkania.

W półfinale Szymon Walków i Fernando Romboli zmierzą się z rozstawionymi z numerem drugim Victorem Vladem Corneą oraz Philippem Oswaldem.

ATP Challenger Maia:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Fernando Romboli (Brazylia) / Szymon Walków (Polska) - Kenny De Shepper (Francja) / Marco Trungelliti (Argentyna) 7:6 (5), 6:2

Czy Szymon Walków pokazał się z dobrej strony w tym sezonie?