Zagrali pokazowo w Makau. Podwójne zwycięstwo Rosjanki

Zagrali pokazowo w Makau. Podwójne zwycięstwo Rosjanki Zagrali pokazowo w Makau. Podwójne zwycięstwo Rosjanki Zagrali pokazowo w Makau. Podwójne zwycięstwo Rosjanki

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Daria Kasatkina Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Rywalizacja w Makau odbyła się w miniony weekend i przystąpiło do niej łącznie sześciu zawodników. W turnieju mężczyzn najlepszy okazał się Tallon Griekspoor.

Holender najpierw pokonał Taylora Fritza, a następnie w meczu finałowym zwyciężył w starciu z Borną Coriciem. Zajmujący 23. miejsce w rankingu zawodnik nie stracił w Makau seta.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Daria Kasatkina. Rosjanka znalazła się w obsadzie w miejsce Emmy Raducanu. Jej rywalką była Xinyu Wang, którą pokonała 6:4, 6:4.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

W ramach imprezy odbył się jeszcze mecz miksta. Kasatkina w duecie z Coriciem pokonała chiński duet Xinyu Wang / Zhizhen Zhang 10-7. Podkreślmy, że na spotkanie składał się jedynie super tie-break.

- Bez względu na to, czy to turniej pokazowy, czy nie, zawsze robisz wszystko, co w twojej mocy, aby wygrać. Na pewno jest łatwiej, bo nie ma tyle stresu i presji, a ponadto możesz próbować nowych rzeczy - mówił Tallon Griekspoor.

- Publiczność była wspaniała i pełna szacunku, więc dziękuję za zaproszenie. Cieszę się, że Makau inwestuje w sport. To mój pierwszy turniej tutaj i wszystko poszło świetnie. Podoba mi się to miejsce - tłumaczyła z kolei Kasatkina.

Rosjanka podkreśliła, że gra z chińską zawodniczką przed jej własną publicznością nie należała do łatwych. Ponadto chciała uniknąć... konieczności wykonania wyzwania na TikToku. Te były przewidziane dla zawodników, którzy przegrali swoje mecze.

MGM Macau Tennis Masters 2023, Makau
turniej pokazowy, kort twardy
sobota-niedziela, 2-3 grudnia 2023

finał gry pojedynczej kobiet:

Daria Kasatkina - Xinyu Wang (Chiny) 6:4, 6:4

finał gry pojedynczej mężczyzn:

Taloon Griekspoor (Holandia) - Borna Corić (Chorwacja) 6:3, 6:4

finał gry mieszanej:

Daria Kasatkina / Borna Corić (Chorwacja) - Xinyu Wang (Chiny) / Zhizhen Zhang (Chiny) 10-7

Czytaj także:
Jubileusz Igi Świątek. Opublikowano najnowszy ranking WTA
Media: TVP mówi pas. Nie pokaże ważnej imprezy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×