Klasa. Świątek zareagowała na dramat mistrzyni

Iga Świątek wsparła w mediach społecznościowych 68-letnią Chris Evert. Legenda światowego tenisa ponownie zmaga się z nowotworem jajnika.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Iga Świątek/ na małym foto: Chris Evert WP SportoweFakty / Anna Klepaczko/ www.instagram.com/chrissieevert / Na zdjęciu: Iga Świątek/ na małym foto: Chris Evert
"Stay strong" (z ang. "Bądź silna") - napisała w środę (13 grudnia) na portalu X (dawniej Twitter) Iga Świątek, dodając emoji symbolizujące siłę i modlitwę.

Pierwsza aktualnie rakieta świata, liderka rankingu WTA, w ten sposób okazała wsparcie Chris Evert, u której lekarze ponownie zdiagnozowali nowotwór.

Legenda tenisa z USA, zwyciężczyni 18 turniejów Wielkiego Szlema w grze pojedynczej (w latach 1974-1986), kilka tygodni temu wręczała Świątek nagrodę za zwycięstwo w WTA Finals 2023 w Cancun.

Dla 68-letniej ekspertki ESPN to druga "walka o życie". W styczniu 2022 r. po raz pierwszy zmagała się z nowotworem. Na początku tego roku Amerykanka ogłosiła, że ​​ma 90 proc. szans na to, że rak jajnika nigdy nie powróci.

"Dwa lata temu otwarcie mówiłam o swoich doświadczeniach. Teraz czas na aktualizację. Rak powrócił. Chociaż jest to diagnoza, której nigdy nie chciałam usłyszeć, to po raz kolejny cieszę się, że została postawiona we wczesnym stadium choroby" - podkreśliła Evert w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Zobacz:
Legenda pewna ws. Świątek. "Nie pragnie niczego innego"
"Może to zrobić". Co za słowa legendy o Świątek

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×