Zadecydowała dogrywka. Aryna Sabalenka znów bohaterką swojej drużyny

Zespół Kites pokonał 31:30 Falcons w drugiej kolejce rozgrywanej na korcie twardym w Abu Zabi Światowej Ligi Tenisa. Bohaterką rywalizacji ponownie została Aryna Sabalenka, która wygrała decydującą dogrywkę.

Marcin Motyka
Aryna Sabalenka PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad drużyną Hawks w drugiej serii gier Światowej Ligi Tenisa w Abu Zabi zespół Falcons zmierzył się z ekipą Kites, która w czwartek pokonała Eagles. Z drugiego zwycięstwa w turnieju cieszyły się Kanie, wygrywając w piątek 31:30.

Pierwsze gry były długie, wyrównane, ale toczyły się po myśli Falcons. Na początek, w deblu kobiet, Sorana Cirstea i Jelena Rybakina wygrały 7:6(5) z duetem Paula Badosa / Aryna Sabalenka.

W deblu mężczyzn, również po tie breaku, lepsi okazali się reprezentanci Falcons Sumit Nagal i Taylor Fritz, którzy ograli Lloyda Harrisa i Grigora Dimitrowa. Z kolei w mikście Nagal i Cirstea wygrali 7:5 z Badosą i Harrisem.

Po trzech przegranych grach z rzędu Falcons w końcu cieszyli się z sukcesu za sprawą Dimitrowa. Bułgar w singlu mężczyzn pokonał 6:3 Fritza i zmniejszył stratę swojej ekipy do jednego punktu (23:24).

W piątym i zarazem hitowo zapowiadającym się pojedynku zmierzyły się Sabalenka i Rybakina. Białorusinka wygrała 7:6(2) i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu (30:30), a to oznaczało, że losy zwycięstwa musiały zadecydować się w super tie breaku.

Do decydującej dogrywki wyszły Sabalenka i Rybakina. Tenisistka z Mińska utrzymała świetny rytm, wygrała rozstrzygające starcie 10-6 i - podobnie jak w czwartek - została bohaterką swojej drużyny.

World Tennis League, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Turniej pokazowy, kort twardy
piątek, 22 grudnia

Falcons - Kites 30:31

Gra 1.: Sorana Cirstea / Jelena Rybakina - Paula Badosa / Aryna Sabalenka 7:6(5)
Gra 2.: Sumit Nagal / Taylor Fritz - Lloyd Harris / Grigor Dimitrow 7:6(5)
Gra 3.: Taylor Fritz / Sorana Cirstea - Paula Badosa / Lloyd Harris 7:5
Gra 4.: Taylor Fritz - Grigor Dimitrow 3:6
Gra 5.: Jelena Rybakina - Aryna Sabalenka 6:7(2), 6-10