Gigantyczna przewaga. Iga Świątek nie dała szans Robertowi Lewandowskiemu

Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek

Polacy, którzy brali udziału w badaniu Ariadny, wybrali najlepszego polskiego sportowca 2023. Wynik nie budzi najmniejszych wątpliwości. Przewaga zwycięzcy (a właściwie zwyciężczyni) jest olbrzymia.

Jeszcze przed badaniem można było się domyślić, że jego uczestnicy będą wskazywać Igę Świątek. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Polka po raz trzeci zwyciężyła w Rolandzie Garrosie, dotarła też do ćwierćfinału Wimbledonu. 2023 rok zakończyła spektakularnym zwycięstwem w WTA Finals i powrotem na pierwszą lokatę rankingu WTA.

W badaniu Ariadny Igę wskazało... 52 proc. dorosłych badanych.

Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, jednak ze znacznie słabszym wynikiem. Napastnika FC Barcelony i reprezentacji Polski wskazało zaledwie 5 proc. biorących udział w badaniu. Z rezultatem 4 proc. trzecie miejsce zajął żużlowiec Bartosz Zmarzlik.

ZOBACZ WIDEO: Zdjęcia wrzucili do sieci. Zobacz, gdzie Ronaldo zabrał swoją ukochaną

Wynik trzyprocentowy uzyskali skoczek Dawid Kubacki oraz siatkarz Aleksander Śliwka. 2 proc. zapisano przy nazwisku skoczka Piotra Żyły. Po jednym procencie badanych głosowało na lekkoatletkę Ewę Swobodę, siatkarkę Magdalenę Stysiak, lekkoatletkę Natalię Kaczmarek i tenisistę Huberta Hurkacza.

4 proc. osób twierdzi, że żaden z wymienionych sportowców nie zasługuje na miano najlepszego w 2023 r. 21 proc. zaznaczyło odpowiedź "trudno powiedzieć".

Badanie przeprowadzono na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1090 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 22 - 26 grudnia 2023. Metoda: CAWI.

Co czeka Igę Świątek i Huberta Hurkacza w 2024 roku? Oto kalendarz najważniejszych turniejów tenisowych >>
Od wybuchu wojny wspiera Ukraińców. Świątek wyróżniona >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty