Single na remis. Mikst wyłoni rywali reprezentacji Polski

Casper Ruud w dwóch setach pokonał Adriana Mannarino i dzięki temu Norwegia doprowadziła do remisu 1:1 w meczu z Francją o awans do półfinału United Cup 2024. Losy całej rywalizacji zadecydują się w grze mikstowej.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / Steven Markham / Na zdjęciu: Casper Ruud
Dzięki zwycięstwu Caroline Garcii nad Malene Helgo [6:2, 6:7(6), 7:6(5)] reprezentacja Francji objęła prowadzenie w meczu z Norwegią w ćwierćfinale United Cup 2024. Trójkolorowych do 1/2 finału mógł wprowadzić Adrian Mannarino, który w drugiej grze zmierzył się z Casperem Ruudem. 35-latek ze Soizy jednak nie sprawił niespodzianki i przegrał z wyżej notowanym rywalem 1:6, 4:6.

Ruud od początku meczu grał na znakomitym poziomie. Był niczym ściana w defensywie, skutecznie mijał i przechodził do ataku, w efekcie zdobył pięć gemów z rzędu, a pierwszego seta wygrał 6:1.

Drugą partię Norweg także rozpoczął na wysokich obrotach i już w gemie otwarcia wywalczył breaka. Mając przewagę seta i przełamania, zwolnił, jednakże skutecznie kontrolował wydarzenia na korcie i po niespełna 80 minutach odniósł pewne zwycięstwo.

Ruud w czwartek zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 38 z 50 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał trzy z pięciu break pointów.

Tym samym po dwóch pojedynkach singlowych w rywalizacji Francji z Norwegią jest remis 1:1. O tym, która reprezentacja awansuje do półfinału i zmierzy się w nim z Polską, zadecyduje gra mikstowa.