Ukrainka wróciła z dalekiej podróży. Zmierzy się z faworytką

Elina Switolina odwróciła losy meczu z Xiyu Wang i zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:3. Dzięki temu powalczy o tytuł w turnieju WTA 250 w Auckland z Coco Gauff. Trzecia rakieta świata odprawiła rodaczkę Emmę Navarro 6:3, 6:1 i będzie faworytką.

Jakub Fordon
Elina Switolina PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Elina Switolina

Do Nowej Zelandii na otwarcie sezonu udała się między innymi Coco Gauff, czyli trzecia rakieta świata. Z tego powodu została najwyżej rozstawiona w turnieju WTA 250 w Auckland.

Amerykanka bez żadnych problemów dotarła do półfinału. W nim przyszło jej zmierzyć się z rodaczką Emmą Navarro, która w Nowej Zelandii została rozstawiona z "czwórką". Górą w tym starciu była bardziej utytułowana tenisistka (6:3, 6:1).

Już w czwartym gemie premierowej odsłony Gauff przełamała swoją rodaczkę. To okazało się kluczowe, by pierwszy set wpadł na jej konto. Przy drugiej piłce setowej Amerykanka zapewniła sobie zwycięstwo.

Bardziej jednostronna okazała się być II partia. Trzecia rakieta świata już na starcie wygrała gema przy podaniu przeciwniczki. Gdy Navarro utrzymała podanie i miał miejsce wynik 1:2, rozpoczął się koncert jej przeciwniczki. Gauff wygrywała już do końca, dzięki czemu ostatecznie triumfowała 6:1.

W finale rywalką Gauff będzie Elina Switolina. Druga najwyżej rozstawiona  tenisistka w Auckland miała problemy w starciu z Xiyu Wang. Chinka rozpoczęła pojedynek od wygrania premierowej  odsłony 6:2.

Jednak w dwóch kolejnych górą była Ukrainka. iI partię zamknęła wynikiem 6:4 i wyrównała stan rywalizacji. Rozpędzona Switolina poszła za ciosem i kolejny set również padł jej łupem (6:3).