Dramatyczne sceny w Australian Open. Wygrał mecz i... zwymiotował

Jack Draper mocno doświadczył we wtorek australijskich upałów. Po zakończeniu spotkania I rundy w ramach wielkoszlemowego Australian Open 2024 brytyjski tenisista zwymiotował na korcie.

Rafał Smoliński
Jack Draper zwymiotował na korcie YouTube / Eurosport Tennis / Na zdjęciu: Jack Draper zwymiotował na korcie
We wtorek temperatury w Melbourne po raz pierwszy podczas tegorocznego turnieju przekroczyły 30 stopni, co utrudniało życie tenisistom. Jack Draper stoczył w ramach I rundy pięciosetowy pojedynek, w którym udało mu się odwrócić losy meczu z Marcosem Gironem.

Finalista juniorskiego Wimbledonu 2018 zmagał się z problemami zdrowotnymi. Przegrywał z Amerykaninem już 1-2 w setach i musiał się napracować, aby wrócić do gry. W upalnej pogodzie nie było to zadanie łatwe, jednak udało się mu zwyciężyć 6:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:2.

Po piłce meczowej Draper z wyraźnym bólem brzucha czekał na rywala przy siatce. Gdy tylko podziękował Amerykaninowi za grę, natychmiast się odwrócił i ruszył w kierunku najbliższego kosza na śmieci. Na oczach kibiców młody tenisista zwymiotował na korcie (zobacz wideo poniżej).

"Ta scena pokazuje, jak wiele kosztował 22-latka pierwszy w karierze pięciosetowy pojedynek w australijskim upale" - napisał dziennik "The Times".

Po zakończeniu meczu Draper potrzebował jeszcze kilku minut, aby dojść do siebie. Dopiero po udzieleniu pomocy medycznej mógł opuścić kort. Zresztą skorzystał z niej także w trakcie pojedynku, gdy po drugim secie fizjoterapeuta zmierzył mu ciśnienie.

Notowany aktualnie na 55. miejscu w rankingu ATP Brytyjczyk będzie miał teraz dzień przerwy, by przygotować się do kolejnego meczu. Jego przeciwnikiem w II rundzie Australian Open 2024 będzie rozstawiony z 14. numerem Amerykanin Tommy Paul.