Nie będzie łatwo. Sprawdź, kiedy Hurkacz zagra w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz z rekordem kariery. Polak po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Wiadomo już, z kim zmierzy się w kolejnym meczu.

Mateusz Kozanecki
Hubert Hurkacz PAP/EPA / EPA/Lukas Coch / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Do tej pory najlepszym wynikiem Huberta Hurkacza w Australian Open była IV runda osiągnięta przed rokiem. Teraz wrocławianin zdołał przebić ten rezultat.

W poniedziałek rano (czasu polskiego - dop. red.) pokonał 122. w rankingu Arthura Cazauxa, choć nie przyszło mu to z łatwością. Dwa sety zakończyły się tie-breakami.

Ostatecznie Hurkacz zwyciężył 7:6(6), 7:6(3), 6:4. Jednocześnie poznał już nazwisko swojego kolejnego rywala. Czeka go trudna walka o półfinał.

W meczu 1/4 finału 26-latek zmierzy się z rozstawionym z "trójką" Daniłem Miedwiediewem. Rosjanin w czterech setach pokonał Nuno Borgesa.

Mecz Hubert Hurkacz - Danił Miedwiediew odbędzie się w środę, 24 stycznia. Dokładną godzinę poznamy, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier na ten dzień.