Sensacja w meczu Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch wróciła do gry po świetnym występie w wielkoszlemowym Australian Open 2024. Polska tenisistka starała się o miejsce w głównej drabince halowego turnieju WTA 500 w Linzu, lecz już w I rundzie zatrzymała ją Niemka Ella Seidel.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W ramach Australian Open 2024 Magdalena Fręch (WTA 69) odniosła życiowy sukces w Wielkim Szlemie, bowiem dotarła do IV rundy. Jednak mimo tego wyniku w Linzu musiała grać w eliminacjach, ponieważ listy zgłoszeń zostały zamknięte już wcześniej.

Łodzianka została rozstawiona z drugim numerem w kwalifikacjach do Upper Austria Ladies Linz. Jej pierwszą przeciwniczką została nagrodzona dziką kartą Ella Seidel (WTA 173). Niemka także zagrała w Australian Open 2024. Już w pierwszej fazie surowej lekcji udzieliła jej broniąca mistrzostwa Białorusinka Aryna Sabalenka.

Niedzielny pojedynek nie był udany dla Fręch. Polka miała poważne problemy przy własnym podaniu. W pierwszym secie okazała się gorsza o jedno przełamanie. Natomiast w drugiej partii Seidel nie oddała naszej tenisistce ani jednego gema i po 73 minutach zwyciężyła pewnie 6:4, 6:0.

Już pierwsze gemy pokazały, że Fręch czeka trudne zadanie. Choć Polka szybko odrobiła stratę breaka, to jeszcze przed zmianą stron znów dała się przełamać i przegrywała 1:2. Potem obie panie miały swoje szanse. Gemy były długie i wyrównane, jednak 26-letnia łodzianka nie była w stanie wrócić do gry. Niemka mogła powiększyć przewagę, lecz nie wywalczyła kolejnego przełamania w piątym czy siódmym gemie. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów zadowoliła się jednym breakiem i zamknęła seta w dziesiątym gemie.

Druga partia była już fatalna w wykonaniu Fręch. 18-letnia Seidel gładko przełamała serwis przeciwniczki w pierwszym gemie. Potem dołożyła jeszcze breaka po zażartym boju w trzecim gemie. Gdy Polka straciła serwis także w piątym gemie, realna stała się porażka w secie do zera. Po zmianie stron nasza tenisistka miała kilka break pointów, aby tego uniknąć. Młoda rywalka nie oddała jednak podania i zwieńczyła pojedynek przy drugiej piłce meczowej.

Tym samym Fręch zakończyła występ w Linzu już w I rundzie eliminacji. Zwycięska Seidel wystąpi w poniedziałkowym finale kwalifikacji, a jej rywalką będzie finalistka Rolanda Garrosa 2012, 36-letnia Włoszka Sara Errani (WTA 101).

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)