Kamil Majchrzak pozostał na jednym froncie

Kamil Majchrzak rozegrał w czwartek dwa mecze w turnieju ITF w Hammamecie. Zwyciężył w singlu, wspólnie z Marcelem Zielińskim odpadł z debla.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Oba mecze zostały rozegrane na pełnym dystansie trzech partii. W grze pojedynczej Kamil Majchrzak zwyciężył z rozstawionym z numerem drugim Carlosem Sanchezem Joverem z Hiszpanii.

Reprezentant Polski był lepszy od południowca 6:3 w pierwszym secie, ale że Carlos Sanchez Jover zrewanżował się takim samym wynikiem w drugiej partii, to konieczne było jeszcze pozostanie obu zawodników na korcie. Kamil Majchrzak pokazał wyższość nad przeciwnikiem w trzecim secie, który zakończył się przekonującym wynikiem 6:1.

W piątek ćwierćfinał z udziałem Kamila Majchrzaka i w nim zmierzy się z nierozstawionym Corentinem Donollym.

Kamil Majchrzak nie zdobędzie tytułu w deblu i musi koncentrować się na grze pojedynczej. W czwartek powracający po dyskwalifikacji tenisista, a także Marcel Zieliński przegrali z Lucą Fantinim oraz Matyasem Fuele. Włosko-węgierski duet wygrał w super tie-breaku, choć w pierwszym secie wyraźnie przegrali z Polakami 1:6.

ITF Hammamet:

II runda gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska) - Carlos Sanchez Jover (Hiszpania, 2) 6:3, 3:6, 6:1

II runda gry podwójnej:

Luca Fantini (Włochy) / Matyas Fuele (Węgry) - Kamil Majchrzak (Polska) / Marcel Zieliński (Polska) 1:6, 6:2, 10-6

Czy Kamil Majchrzak awansuje do najlepszej "100" rankingu ATP?