Rywale nie wykorzystali szansy. Walków z awansem do ćwierćfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Szymon Walków
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Szymon Walków

Zdenek Kolar i Szymon Walków dość pewnie awansowali do ćwierćfinału turnieju we francuskim Cherbourgu. Czesko-polski duet potrzebował dwóch setów i zaledwie 71 minut do wyeliminowania swoich przeciwników.

Historia turnieju w Cherbourgu sięga 1987 roku. Jeszcze nigdy nie zwyciężył tam zawodnik z Polski - biorąc pod uwagę grę pojedynczą, jak i podwójną.

W tym sezonie do rywalizacji deblistów przystąpił Szymon Walków, któremu towarzyszy tam Czech Zdenek Kolar. We Francji mieli nadzieję na przełamanie złej passy.

Kolar i Walków wygrali bowiem tylko jeden mecz w tym roku - w I rundzie turnieju w Stambule pokonali po super tie-breaku Luisa Davida Martineza i Davida Vegę Hernandeza.

W Cherbourgu Czech i Polak zostali rozstawieni z numerem 4 i byli faworytami w starciu z Remym Bertolą i Giorgio Riccą. Spotkanie zaczęło się dla nich nie najlepiej, bo już w pierwszym gemie musieli bronić break pointa.

Udało im się utrzymać podanie, a w szóstym gemie to Kolar i Walków przełamali przeciwników. To okazało się kluczem do zwycięstwa w pierwszym secie. Wykorzystali dopiero trzeciego setbola, ale znaleźli się jedną nogą w ćwierćfinale.

Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg. Przy stanie 5:4 to Bartola i Ricca mieli setbola i mogli doprowadzić do super tie-breaka. Nie wykorzystali jednak swojej szansy, co się na nich zemściło. Kolar i Walków wygrali trzy kolejne gemy z rzędu i to oni zameldowali się w kolejnej rundzie.

W czwartek ich przeciwnikami będą Ryan Nijboer i Niklas Schell. Holender i Niemiec pokonali po zaciętym pojedynku Simona Freunda i Johannesa Ingildsena 6:4, 3:6, 10-8.

Challenger Cherbourg La Manche, Cherbourg (Francja) ATP Challenger 75, korty twarde, pula nagród 74,8 tys. dolarów środa, 14 lutego

I runda gry podwójnej:

Zdenek Kolar (Czechy, 4) / Szymon Walków (Polska, 4) - Remy Bertola (Szwajcaria) / Giorgio Ricca (Włochy) 6:3, 7:5

Czytaj także:Poważne oskarżenia z ust legendy tenisa. Zasugerował, co robiła Serena WilliamsKolejni rozstawieni za burtą w Delray Beach. Faworyci poznali przeciwników

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy duet Kolar/Walków zwycięży w Cherbourgu?