Andy Murray pokazał serce do walki. Jubileuszowe zwycięstwo Brytyjczyka

Andy Murray po dwuipółgodzinnym i trzysetowym meczu pokonał Denisa Shapovalova i awansował do II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. Odpadł rozstawiony z numerem szóstym Adrian Mannarino.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Ali Haider / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray i Denis Shapovalov przed kilkoma sezonami byli w czołówce rankingu i rywalizowali o największe trofea. Obecnie obaj próbują odbudować się po problemach zdrowotnych. W poniedziałek zagrali ze sobą w I rundzie turnieju ATP w Dubaju. Po dwóch godzinach i 32 minutach zaciętej rywalizacji doświadczony Brytyjczyk zwyciężył 4:6, 7:6(5), 6:3.

Murray w poniedziałek pokazał nie tylko ogromne umiejętności, ale i serce do walki. Po przegranym pierwszym secie w drugim był o dwa punkty od porażki, ale wytrzymał napięcie i wygrał tie breaka 7-5. Z kolei w trzeciej odsłonie już na początku zdobył przełamanie i tę przewagę utrzymał do samego końca.

Dla 36-latka z Dunblane to 500. wygrany mecz na kortach twardych w głównym cyklu w karierze. Został piątym w erze zawodowego tenisa graczem, który osiągnął tę barierę, po Rogerze Federerze (783), Novaku Djokoviciu (700), Andre Agassim (592) i Rafaelu Nadalu (518).

W I rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships 2024 odpadł rozstawiony z numerem szóstym Adrian Mannarino. Francuz dwukrotnie dał się przełamać, sam odpowiedział tylko jednym breakiem i przegrał 6:7(3), 5:7 z Botikiem van de Zandschulpem.

Van de Zandschulp o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Sebastianem Kordą. Amerykanin w 54 minuty wygrał 6:0, 6:2 z Pawłem Kotowem, a w całym meczu uzyskał aż sześć przełamań i stracił zaledwie 12 punktów przy własnym serwisie.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)