Gładko pokonał wielkiego mistrza. Teraz czeka na Huberta Hurkacza

Ugo Humbert jest potencjalnym rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. W środę Francuz bez straty seta pokonał utytułowanego Andy'ego Murraya.

Marcin Motyka
Ugo Humbert Getty Images / Tnani Badreddine/DeFodi Images / Na zdjęciu: Ugo Humbert
Ugo Humbert podczas turnieju ATP 500 w Dubaju jest postrachem weteranów. Po tym, jak w I rundzie pokonał Gaela Monfilsa, w 1/8 finału wyeliminował inną powoli gasnącą gwiazdę rozgrywek, Andy'ego Murraya. W środę rozstawiony z numerem piątym Francuz wygrał z trzykrotnym mistrzem wielkoszlemowym i byłym liderem rankingu 6:2, 6:4.

Humbert wyszedł na kort ofensywnie usposobiony i od początku dawało mu to efekt. W pierwszym secie od stanu 0:1 zdobył pięć gemów z rzędu, by wygrać tę partię 6:2. Z kolei w drugiej odsłonie wywalczył przełamanie przy stanie 1:1 i utrzymał tę przewagę do samego końca.

Mecz trwał godzinę i 29 minut. W tym czasie Humbert zaserwował cztery asy, posłał 20 zagrań kończących, popełnił siedem niewymuszonych błędów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów.

Tym samym 25-latek z Metz notuje znakomity debiut w Dubai Duty Free Tennis Championships. W świetnym stylu wygrał dwa prestiżowe mecze z utytułowanymi przeciwnikami i jest już w ćwierćfinale.

Kolejnym rywalem Humberta będzie oznaczony numerem trzecim Hubert Hurkacz bądź Christopher O'Connell, którzy zmierzą się ze sobą w środowy wieczór. Jeśli zostanie nim Polak, piąty raz w karierze otrzyma możliwość rywalizacji z Francuzem, a dotychczas ma z nim pozytywny bilans (3-1).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)