Udany początek zeszłorocznego mistrza. Przełamanie francuskiego nastolatka

Najwyżej rozstawiony Nicolas Jarry rywalizacją o obronę tytułu w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago rozpoczął od dwusetowego zwycięstwa nad Federico Corią. 19-letni Arthur Fils zakończył serię trzech porażek z rzędu.

Marcin Motyka
Nicolas Jarry PAP/EPA / Luciano Gonzalez / Na zdjęciu: Nicolas Jarry
Nicolas Jarry udanie zainaugurował walkę o obronę tytułu w turnieju ATP w Santiago. W środowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Chilijczyk zaserwował dziesięć asów, wykorzystał dwa z sześciu break pointów i w 102 minuty pokonał 7:6(4), 6:2 Federico Corię.

Najwyżej rozstawiony Jarry problemy miał jedynie w pierwszym secie, kiedy nie mógł znaleźć sposobu na przełamanie Corii, ale przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku. W drugiej partii reprezentant gospodarzy od stanu 2:2 wrzucił wyższy bieg i zdobył cztery końcowe gemy z rzędu.

28-letni Jarry w ćwierćfinale zmierzy się z Corentinem Moutetem, z którym grał dotychczas trzykrotnie, ale tylko raz w głównym cyklu (Halle 2023), i zawsze wygrywał. Francuski kwalifikant w środę po dwóch godzinach i 44 minutach ograł Thiago Agustina Tirante.

Oznaczony numerem trzecim Arthur Fils zapisał na swoim koncie siedem asów oraz cztery przełamania i pokonał 6:3, 6:3 Thiago Seybotha Wilda. Tym samym Francuz odniósł pierwsze zwycięstwo od Australian Open i zakończył serię trzech kolejnych porażek.

19-letni Fils, najwyżej notowany nastolatek w rankingu ATP (44.), w 1/4 finału zagra z Pedro Martinezem. Hiszpan, triumfator Movistar Chile Open z 2022 roku, pokonał 7:6(4), 6:7(5), 6:1 rozstawionego z "szóstką" Facundo Diaza Acostę, zwycięzcę niedawnej imprezy w Buenos Aires. Pojedynek trwał aż trzy godziny i osiem minut.

Movistar Chile Open, Santiago (Chile)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 661,5 tys. dolarów
środa, 28 lutego

II runda gry pojedynczej:

Nicolas Jarry (Chile, 1) - Federico Coria (Argentyna) 7:6(4), 6:2
Arthur Fils (Francja, 3) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia) 6:3, 6:3
Pedro Martinez (Hiszpania) - Facundo Diaz Acosta (Argentyna, 6) 7:6(4), 6:7(5), 6:1
Corentin Moutet (Francja, Q) - Thiago Agustin Tirante (Argentyna) 6:3, 6:7(5), 6:2