Nokaut w meczu Świątek i Hurkacza. Tego się nikt nie spodziewał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz i Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz i Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek i Hubert Hurkacz bez powodzenia startowali w pokazowym turnieju Eisenhower Cup 2024 w Indian Wells. W meczu z Paulą Badosą i Stefanosem Tsitsipasem polska para zdobyła zaledwie dwa punkty.

Eisenhower Cup to pokazowy turniej bazujący na formacie znanym z Tie Break Tens. Osiem par rozgrywa swoje mecze do 10 wygranych punktów z przewagą co najmniej dwóch. Niezwykle widowiskowa formuła umożliwia rozegranie całych zawodów w ciągu jednego wieczora.

Para Iga Świątek i Hubert Hurkacz po raz drugi z rzędu przystąpiła do rywalizacji w tej pokazowej imprezie w Indian Wells. W ćwierćfinale Polacy wylosowali duet Paula Badosa i Stefanos Tsitsipas. Hiszpanka i Grek tworzą prywatnie parę poza kortem.

Badosa i Tsitsipas rozpoczęli mecz od wygrania długiej wymiany. Następnie wysunęli się na 2-0. Po dwóch podwójnych błędach Świątek zrobiło się już 4-1 dla hiszpańsko-greckiej pary.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Przed zmianą stron Świątek i Hurkacz wywalczyli jeszcze punkt po podwójnym błędzie Badosy (2-4). Potem jednak Hiszpanka i Grek dali prawdziwy koncert, a Polacy zagrali poniżej oczekiwań.

Rywale prezentowali się solidnie, a do tego korzystali na błędach naszej pary. Świątek i Hurkacz nie zdobyli już żadnego punktu, a spotkanie zamknęła Badosa wygrywającym forhendem. Hiszpanka i Grek zwyciężyli zdecydowanie 10-2.

Wydarzeniem serii ćwierćfinałowej była także porażka zeszłorocznych mistrzów Eisenhower Cup. Białorusinka Aryna Sabalenka i Amerykanin Taylor Fritz przegrali z duńskim duetem Karolina Woźniacka i Holger Rune 7-10.

Ćwierćfinały Eisenhower Cup 2024:

Qinwen Zheng (Chiny) / Frances Tiafoe (USA) - Sloane Stephens (USA) / Tommy Paul (USA) 10-8

Paula Badosa (Hiszpania) / Stefanos Tsitsipas (Grecja) - Iga Świątek (Polska) / Hubert Hurkacz (Polska) 10-2

Karolina Woźniacka (Dania) / Holger Rune (Dania) - Aryna Sabalenka / Taylor Fritz (USA) 10-7

Emma Navarro (USA) / Ben Shelton (USA) - Maria Sakkari (Grecja) / Andriej Rublow 11-9

Czytaj także: Ile punktów przewagi ma Iga Świątek? Zobacz ranking przed ważnym turniejem Ogromny awans Kamila Majchrzaka w rankingu ATP. Co z Hubertem Hurkaczem?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty