Co oni wyprawiali? Kapitalna wymiana w meczu Hurkacza [WIDEO]

Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem ATP Masters 1000 w Indian Wells już po pierwszym spotkaniu. Polak przegrał z Gaelem Monfilsem w trzech setach. W tym meczu nie brakowało pięknych akcji. Oto jedna z nich.

Łukasz Witczyk
wymiana Hurkacza i Monfilsa YouTube / Na zdjęciu: wymiana Hurkacza i Monfilsa
Polak został rozstawiony w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells z "ósemką". To oznaczało, że w pierwszej rundzie Hubert Hurkacz miał wolny los. Zmagania rozpoczął więc od kolejnej fazy, w której zmierzył się z Gaelem Monfilsem. Francuz to doświadczony i solidny zawodnik, który prezentuje bardzo widowiskowy tenis.

I tak też było. W meczu Hurkacza z Monfilsem nie brakowało widowiskowych akcji. Dla obu tenisistów nie było straconych piłek. W pierwszym secie dominował Francuz, który nie oddał Polakowi żadnego gema. O tej partii Hurkacz chciałby jak najszybciej zapomnieć.

Ozdobą tego pojedynku była jednak akcja z szóstego gema pierwszego seta. Przy stanie 15-15 Monfils odebrał serwis Hurkacza, a potem rozpoczęła się długa wymiana. Francuz lobem próbował zaskoczyć Hurkacza, ale ten odbijał piłkę uderzeniem między nogami. Całą akcję można zobaczyć poniżej.

Polak pożegnał się z turniejem ATP Indian Wells już w drugiej rundzie. W pierwszym secie Monfils wygrał 6:0, drugi rozstrzygnął na swoją korzyść Hurkacz, ale dopiero po tie-breaku. Trzecia odsłona to znów popis gry Francuza, który triumfował 6:2.

Nagrodą pocieszenia będą dla niego gratyfikacja finansowa, którą organizatorzy przewidzieli dla uczestników drugiej rundy. Konto Polaka zasilą 42 tysiące dolarów, czyli ponad 165 tysięcy złotych. Zwycięstwo nad Monfilsem oznaczałoby z kolei zarobek rzędu 59,1 tysięcy dolarów (232,3 tys. złotych).

Hurkacz wróci do gry podczas turnieju ATP 1000 w Miami. Będzie to ostatni etap zmagań na kortach twardych, po czym rywalizacja przeniesie się na nielubianą przez 27-latka nawierzchnię ziemną.