Zapadła decyzja ws. Pucharu Lavera. Zagrają w hali siedmiokrotnych mistrzów NBA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Loren Elliott / Na zdjęciu: Roger Federer na tle Chase Center
Getty Images / Loren Elliott / Na zdjęciu: Roger Federer na tle Chase Center
zdjęcie autora artykułu

W 2025 roku czołowi tenisiści świata powalczą o Puchar Lavera w Kalifornii. Organizatorzy ogłosili, że miastem-gospodarzem ósmej edycji tych zawodów będzie San Francisco.

Puchar Lavera jest rozgrywany na cześć legendarnego Roda Lavera, jedynego człowieka, który dwukrotnie skompletował Klasycznego Wielkiego Szlema (1962, 1969). O trofeum od 2017 roku rywalizują drużyny Europy i Reszty Świata.

Pierwsze cztery spotkania (2017, 2018, 2019 i 2021) wygrali tenisiści ze Starego Kontynentu. Dwa kolejne mecze (2022 i 2023) padły jednak łupem reprezentantów innych kontynentów. We wrześniu 2024 roku obie drużyny zmierzą się w Berlinie.

Organizatorzy Pucharu Lavera ogłosili, że miastem-gospodarzem ósmej edycji (2025 rok) będzie San Francisco. Tenisiści będą rywalizować w hali Chase Center, która została oddana do użytku w 2019 roku.

- Fani z Bay Area [rejon zatoki San Francisco - przyp. red.] pokochają sposób, w jaki Puchar Lavera gromadzi najlepszych tenisistów na świecie jako członków drużyny. Zobaczą, jak odkładają na bok rywalizację i siedzą razem na korcie, kibicując sobie nawzajem. To nie istnieje nigdzie indziej - powiedział Roger Federer, jeden ze współzałożycieli Pucharu Lavera.

Ósma edycja Pucharu Lavera odbędzie się w dniach 19-21 września 2025 roku. Chase Center to hala wielofunkcyjna, przystosowana także do wydarzeń muzycznych czy kulturalnych, która stała się domem siedmiokrotnych mistrzów ligi NBA, Golden State Warriors. W zależności od imprezy może pomieścić od 18 do 19,5 tys. widzów.

Czytaj także: Ile punktów przewagi ma Iga Świątek? Zobacz ranking przed ważnym turniejem Ogromny awans Kamila Majchrzaka w rankingu ATP. Co z Hubertem Hurkaczem?

ZOBACZ WIDEO: Romantycznie. Zobacz, gdzie Justyna Żyła wybrała się z ukochanym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty