"Reżim". Radwańska ujawniła, jak zachowywał się ojciec po porażkach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Polska Press / Anna Kaczmarcz / Agnieszka Radwańska i Robert Radwański
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Polska Press / Anna Kaczmarcz / Agnieszka Radwańska i Robert Radwański
zdjęcie autora artykułu

- Przez pewien czas funkcjonowaliśmy w trybie mecz - wojna z tatą - przyznała Agnieszka Radwańska w rozmowie z WP SportoweFakty. "Isia" zdradziła, jak wyglądały jej relacje z ojcem, który przez 17 lat był jej trenerem.

W tym artykule dowiesz się o:

- Nie mówiłam o emocjach i uczuciach, bo do tego nie przywykłam. Tak mnie wychowano. Przez 15 lat nigdy nie padło pytanie: jak się czujesz? - zdradziła Agnieszka Radwańska.

"Isia" w swojej karierze wygrała 20 turniejów WTA, podniosła z kortu niemal 27,7 mln dolarów premii i wdrapała się na 2. miejsce w rankingu WTA.

35-latka śmiało może powiedzieć, że za nią udana kariera. Stał za nią w dużej mierze tata, Robert Radwański. Był jej trenerem 17 lat. Przy tacie było ciężko.

ZOBACZ WIDEO: Polecieli prywatnym odrzutowcem. Tam ukochana Ronaldo zabrała dzieci na wakacje

- Wszystko było idealnie zaplanowane, ale tata nie pytał, jakie są moje przemyślenia, wszystko narzucał z góry. Liczyło się tylko to, co mówił - wspomniała Radwańska. - Nieustannie tłumiłam uczucia.

- Przez pewien czas funkcjonowaliśmy w trybie mecz - wojna z tatą. Po porażkach nieraz nie odzywał się dwa dni. Nie mieliśmy kontaktu. Nie wiedział, co się dzieje ze mną i Ulą, widziałyśmy się z nim dopiero w taksówce na lotnisko. Panował okrutny reżim - wyjawiła.

Radwańska przyznał, że ojcu jest wdzięczna za wszystko, co dla niej robił. To dzięki niemu osiągnęła sukces. W pewnym momencie powiedziała jednak dość. Przyszedł czas na zmianę.

W 2011 roku Roberta Radwańskiego w roli trenera zastąpił Tomasz Wiktorowski, który obecnie jest szkoleniowcem Iga Świątek, czyli aktualnej liderki rankingu WTA.

Zobacz także: Jej nagie zdjęcia rozpętały burzę. Katolicy byli na nią wściekli Aż trudno w to uwierzyć. W tej tabeli Świątek ciągle jest niżej od Radwańskiej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty