Carlos Alcaraz zrewanżował się młodemu Węgrowi. Hiszpan w ćwierćfinale

Carlos Alcaraz w dwóch setach pokonał Fabiana Marozsana i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Tym samym Hiszpan zrewanżował się Węgrowi za zeszłoroczną porażkę w Rzymie.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Ray Acevedo / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
W maju ubiegłego roku w Rzymie Carlos Alcaraz sensacyjnie przegrał z wówczas notowanym w drugiej setce rankingu Fabianem Marozsanem. We wtorek ci tenisiści zmierzyli się ze sobą w IV rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Hiszpan zrewanżował się Węgrowi za porażkę sprzed dziesięciu miesięcy i pewnie zwyciężył 6:3, 6:3.

Po spokojnym początku Alcaraz ruszył do natarcia i w siódmym gemie, wymuszając bekhendowy błąd Marozsana, zdobył przełamanie. Następnie dołożył kolejnego breaka i wygrał pierwszego seta 6:3. Druga partia miała podobny i także zakończył się wynikiem 6:3, tyle że tym razem Hiszpan jeden raz odebrał podanie Węgrowi.

W ciągu godziny i kwadransa gry Alcaraz zaserwował cztery asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów, posłał 24 zagrania kończące i popełnił tylko pięć niewymuszonych błędów. Z kolei Marozsanowi zapisano dwa asy, 11 uderzeń wygrywających oraz osiem pomyłek własnych.

- Przed meczem byłem zdenerwowany, bo pamiętałem, że w Rzymie nie miałem z nim szans. Dlatego jestem zadowolony ze swojego występu. Od początku grałem w swoim stylu i wiedziałem, co mam robić na korcie - skomentował 20-latek z Murcji, dla którego to 50. w karierze wygrany mecz w turniejach rangi ATP Masters 1000.

W ćwierćfinale broniący tytułu i rozstawiony z numerem drugim Alcaraz zagra z lepszym z pary Alexander Zverev - Alex de Minaur.