Mnóstwo zwrotów akcji w meczu Jeleny Ostapenko. Szybkie spotkanie Marii Sakkari

Jelena Ostapenko ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 1000 w Miami. Łotyszka nie miała łatwej przeprawy z Niemką Laurą Siegemund. W starciu tym było mnóstwo zwrotów akcji.

Jelena Ostapenko Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 10) po raz siódmy rywalizuje w Miami. Najlepiej wypadła w 2018 roku, gdy awansowała do finału. W czwartek przystąpiła do rywalizacji w tegorocznej edycji imprezy. Łotyszka pokonała 7:6(3), 6:4 Laurę Siegemund (WTA 90).

W pierwszym secie było mnóstwo zwrotów akcji. Ostapenko z 0:2 wyszła na 5:2. Łotyszka zmarnowała pięć piłek setowych w dziewiątym gemie, a w 12. roztrwoniła szóstą i siódmą. Górą była dopiero w tie breaku, w którym od 0-2 zdobyła siedem z ośmiu kolejnych punktów. W drugiej partii w pościg ruszyła Siegemund i z 1:3 objęła prowadzenie 4:3. Trzy kolejne gemy padły łupem Ostapenko, co oznaczało koniec meczu po dwóch godzinach i trzech minutach.

Ostapenko zdobyła 33 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama spożytkowała cztery z dziewięciu break pointów. W III rundzie Łotyszkę czeka starcie z Anną Kalinską. Ostapenko w swoim dorobku ma jeden wielkoszlemowy tytuł, który zdobyła w Rolandzie Garrosie 2017.

Maria Sakkari (WTA 9) pokonała 6:2, 6:2 Yue Yuan (WTA 37). W ciągu 79 minut Greczynka zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Dla Sakkari jest to siódmy występ w Miami. Najlepiej spisała się w 2021 roku, gdy doszła do półfinału.

Kolejną rywalką Greczynki będzie Dajana Jastremska (WTA 33), która wygrała 7:5, 7:5 z Darię Saville (WTA 115). W pierwszym secie Ukrainka wróciła ze stanu 2:4. W drugim prowadziła 5:3, by stracić dwa gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu miało miejsce 10 przełamań, z których sześć uzyskała Jastremska.

Madison Keys (WTA 18) w 75 minut pokonała 6:2, 6:4 Dianę Sznaider (WTA 62). Amerykanka posłała osiem asów i wywalczyła 36 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała cztery szanse na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Obroniła pięć z sześciu break pointów. Julia Putincewa (WTA 68) uzyskała sześć przełamań i zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:3 Ludmiłę Samsonową (WTA 15).

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Ostapenko awansuje do IV rundy w Miami?