Mocny i równy krok obrońcy tytułu. Życiowy sukces młodego Czecha

Danił Miedwiediew w trzecim kolejnym meczu stracił tylko sześć gemów i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Życiowy wynik w imprezach złotej serii zanotował Tomas Machac.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew idzie mocnym i równym krokiem przez turniej ATP Masters 1000 w Miami. Po tym, jak oddał po sześć gemów Martonowi Fucsovicsowi i Cameronowi Norrie'emu, w trzecim kolejnym meczu również stracił tylko sześć gemów i w pojedynku o awans do ćwierćfinału pokonał 7:6(5), 6:0 Dominika Koepfera.

Zapytany po meczu o kontrast pomiędzy setami, broniący tytułu w Miami OpenMiedwiediew odparł: - Czasami tak się dzieje, gdy w taki sposób przegrasz seta. Do stanu 4-0 w tie breaku on grał bardzo dobrze, a potem uciekła z niego energia. Wiedziałem, że muszę to wykorzystać na początku drugiej partii i cieszę się, że to zrobiłem.

Dla 28-latka z Moskwy to 350. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu. - Przed meczem chciałem wygrać tak, jak zawsze, ale to zwycięstwo na pewno jest inne - przyznał Miedwiediew, który w 1/4 finału zmierzy się z lepszym z pary Casper Ruud - Nicolas Jarry.

Kolejne wartościowe zwycięstwo odniósł Tomas Machac. Rewelacyjny Czech, który w drodze do 1/8 finału wyeliminował Andrieja Rublowa i Andy'ego Murraya, sprostał roli faworyta i w 80 minut pokonał 6:3, 6:3 Matteo Arnaldiego.

Dla Machaca, który we wtorek ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam uzyskał trzy breaki, to życiowy sukces. 23-letni Czech pierwszy raz w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju wyższej rangi niż ATP 500.