Role odwróciły się w meczu Katarzyny Kawy

Katarzyna Kawa poniosła porażkę w drugiej rundzie turnieju w La Bisbal D'Emporda. W swoim pierwszym meczu zaskoczyła wyżej notowaną rywalkę, a w środę przegrała z nisko notowaną Oksaną Selechmetową.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Dla Katarzyny Kawy mecz w środę był drugim na korcie ziemnym w La Bisbal d'Emporda. W pierwszym sprawiła pozytywną niespodziankę i pokonała Zhuoxuan Bai, która jest notowana w najlepszej setce rankingu WTA. Udany start Polki rozbudził nadzieje na dobry występ również w następnych rundach. O ćwierćfinał powalczyła z Oksaną Selechmetową.

W pierwszym secie Katarzyna Kawa miała duży problem z przeciwniczką. Rozpędzona 21-latka chciała pójść za uderzeniem po udanych kwalifikacjach, w których eliminowała Elenę-Gabrielę Ruse i pierwszej rundzie, w której pokonała Leyrę Romero Gormaz. Przystąpiła do natarcia również w konfrontacji z Katarzyną Kawą i odniosła przekonujące zwycięstwo 6:2.

Gra wyrównała się od drugiego seta, a momentami inicjatywa przechodziła już na stronę bardziej doświadczonej tenisistki z Polski. Katarzyna Kawa doprowadziła do remisu w meczu dzięki pokonaniu Oksany Selechmetowej 7:5. Urodzona w Karmience zawodniczka nie wykorzystała prowadzenia 2:0, a nawet 4:2, więc miała czego żałować.

W trzeecim secie Polce nie udało się pójść za uderzeniem. Rosjanka wyciągnęła naukę z poprzedniej partii i po zdobyciu przewagi 2:0, kontrolowała sytuację na korcie. Przełamanie serwisu Katarzyny Kawy na sam koniec meczu było dobrym jego podsumowaniem. Runda zakończyła się wynikiem 6:3.