Wiele niespodzianek w Estoril. Casper Ruud z przytupem wszedł na ulubioną nawierzchnię

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Casper Ruud oddał trzy gemy Botikowi van de Zandschulpowi i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Estoril. Pozostałym faworytom w czwartek już nie poszło tak dobrze.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / Rodrigo Antunes / Na zdjęciu: Casper Ruud
Gdy Casper Ruud czuje czerwoną mączkę pod stopami, staje się innym, o wiele lepszym, tenisistą. Udowodnił to już w pierwszym w sezonie meczu na ulubionej nawierzchni. W II rundzie turnieju ATP w Estoril (w I rundzie miał wolny los) najwyżej rozstawiony Norweg w 76 minut zdeklasował Botika van de Zandschulpa, pokonując Holendra 6:1, 6:2.

25-letni Ruud w czwartek zaserwował trzy asy, przy własnym podaniu zdobył 37 z 55 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać i uzyskał cztery breaki. W II rundzie broniący tytułu Norweg zmierzy się z Martonem Fucsovicsem. Węgier ograł oznaczonego numerem siódmym Gaela Monfilsa.

Ruud w czwartek wykonał swoje zadanie, ale pozostali faworyci zawiedli. Miejscowych kibiców zwłaszcza ucieszyła porażka Lorenzo Musettiego, turniejowej "trójki". Włoch przegrał bowiem 6:7(4), 3:6 z reprezentantem gospodarzy Nuno Borgesem.

Portugalczyk, który w pewnym momencie czwartkowego spotkania zanotował serię 14 wygranych punktów z rzędu, o awans do półfinału powalczy z Cristianem Garinem. Chilijczyk w trzech setach wyeliminował rozstawionego z numerem piątym Arthura Filsa.

W pojedynku dwóch dysponujących jednoręcznymi bekhendami weteranów rozgrywek Richard Gasquet, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, wygrał 6:4, 7:6(6) z Dominikiem Thiemem. W 1/4 finału Francuz, mistrz Millennium Estoril Open z 2015 roku, zagra z Pedro Martinezem, który w hiszpańskim meczu okazał się lepszy od Roberto Bautisty.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)