Eksperci podsumowali występ Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER  / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz nie zdołał wywalczyć awansu do ćwierćfinału turnieju rangi ATP 1000 w Monte Carlo. Na korcie ziemnym Polak był bezradny w starciu z Norwegiem Casperem Ruudem (4:6, 2:6). Wynik tego meczu nie był zaskoczeniem dla ekspertów.

"Hubert Hurkacz przegrał z Casperem Ruudem 4:6, 2:6 w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Dużo błędów Huberta. Z czasem było coraz gorzej. Na pewno swoje zrobiło zmęczenie i frustracja. Dziś 24 WIN i 25 UE Huberta oraz 14 WIN i 7 UE Caspera" - podsumował Rafał Smoliński z WP SportoweFakty.

"Hubert Hurkacz przegrał pierwszy mecz w sezonie na mączce, ale plan minimum w Monte Carlo wykonany. Casper Ruud jest po prostu za dobry w te klocki. Fajne, miłe pożegnanie przy siatce" - napisał Dawid Żbik, komentator tenisa w Eurosporcie.

"Hubert Hurkacz przegrał z Casperem Ruudem. To nie może dziwić, bo Norweg uwielbia mączkę, a mączka jego. Można było zdecydowanie lepiej trafić na tym etapie turnieju, po prostu. Swoje zrobił i trzeba patrzeć na kolejne turnieje. Wciąż ten początek na mączce jest bardzo dobry" - podkreślił Maciej Trąbski z "Przeglądu Sportowego Onet".

"Hubi Hurkacz dziś wyraźnie zmęczony chyb nawet bardziej mentalnie niż fizycznie. W końcu taki dzień musiał przyjść. Koncentracja uleciała. Tak solidny Ruud musiał to wykorzystać" - ocenił Michał Chojecki z "Super Expressu".

"Ile ważyło 6:0 Huberta Hurkacza na mączce zbudowane w ostatnich dniach? Mniej niż waży jego 0:7 na mączce z rywalami z Top 10. Casper Ruud, czyli spec od tej nawierzchni, pokazał Hubertowi, ile jeszcze pracy przed nim" - przyznał Łukasz Jachimiak ze sport.pl.

"Hubert Hurkacz z pierwszą porażką na mączce w tym sezonie. Polak przegrał z Casperem Ruudem 4:6, 2:6 w trzeciej rundzie ATP Masters 1000 w Monte-Carlo. Dzisiaj Norweg był wyraźnie lepszy. Teraz czas na odpoczynek i przygotowania do kolejnych zmagań" - podsumował profil Z kortu, który prowadzi Mateusz Stańczyk z Interii.

Przeczytaj także: Hurkacz nie dotrzymał kroku maestro mączki. Drugi set do zapomnienia Znów skandal w Monte Carlo. Rosjanin błyskawicznie ukarany

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty