Wszystko policzono i nie ma dobrych wieści. Porażka Igi?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Kaspar-Bartke/Getty Images for ITF / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Christian Kaspar-Bartke/Getty Images for ITF / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Paryżu zostało dokładnie 100 dni. Czas oczekiwania sprzyja analizom i typowaniom. Niestety, prognozy medalowe firmy Nielsen Gracenote, do których dotarło TVP Sport, nie są do końca pomyślne dla Igi Świątek.

Igrzyska olimpijskie już od dłuższego czasu budzą ogromne emocje. Walka o przepustki na tę imprezę jeszcze trwa, a niektórzy już teraz mogą bukować bilety do Paryża. W tym gronie jest między innymi Iga Świątek, która występując w meczu ze Szwajcarią w ramach Pucharu Billie Jean King wypełniła konieczny warunek.

Walka o medale olimpijskie w tenisie odbędzie się na kortach Rolanda Garrosa. Fakt ten z pewnością działa na korzyść liderki rankingu WTA, która jest specjalistką gry na nawierzchni ziemnej. Świadczą o tym przede wszystkim trzy triumfy we French Open.

Okazuje się, że Polka nie dla wszystkich jest faworytką do złotego medalu. Obecne typowania firmy Nielsen Gracenote, do których dotarło TVP Sport, wskazują bowiem, że 22-latka wyjedzie z Paryża ze srebrem. W decydującym starciu miałaby przegrać z Aryną Sabalenką, która w oczach analityków ma większe szanse na końcowy triumf.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat zdradza, w jakim stanie zobaczył tatę. "Tak wygląda życie"

Sęk w tym, że udział Białorusinki w igrzyskach nie jest jeszcze pewien. Wszystko zależy od tego, czy wypełni ona warunki kwalifikacji olimpijskiej, które obowiązują zawodników z Rosji i Białorusi. Jeżeli tak się nie stanie, wiceliderka rankingu WTA zobaczy zmagania w Paryżu jedynie z perspektywy kibica.

Według wspomnianych typowań reprezentanci Polski mieliby na igrzyskach wywalczyć 11 medali, czyli o trzy mniej niż w Tokio. Z wywalczenia złota mieliby się cieszyć Wojciech Nowicki (rzut młotem), Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa), siatkarze oraz kobieca kajakarska czwórka w sprincie na 500 metrów. Dorobek ten oznaczałby 19. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na ten moment Świątek skupia się na najbliższej przyszłości. W czwartek rozegra pierwsze spotkanie w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. O miejsce w ćwierćfinale zmierzy się z Belgijką Elise Mertens. Warto zaznaczyć, że Polka powalczy o trzeci z rzędu triumf w tej imprezie.

Zobacz także: Pierwszy raz zagra z Igą Świątek. Takie ma zdanie o Polce Rybakina tyle razy odwiedza Moskwę. Cios w Rosjan

Źródło artykułu: WP SportoweFakty