Alexander Zverev wygrał w deszczu. Brytyjczyk lepszy w meczu młodych

W opadach deszczu Alexander Zverev bez straty seta pokonał Jurija Rodionova i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Monachium. W meczu młodych Jack Draper okazał się lepszy od Rudolfa Mollekera.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev często podkreśla, że gra w ojczyźnie jest dla niego wielkim przeżyciem. W tym tygodniu podczas turnieju ATP w Monachium Niemiec pierwszy raz w obecnym sezonie może zaprezentować przed rodzimą publicznością. Na początek poszło mu dobrze i w meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 7:6(3), 6:2 Jurija Rodionova.

Mecz toczył w trudnych warunkach, przy padającym deszczu. W pewnym momencie został nawet przerwany z powodu ulewy. Zverev nie najlepiej czuł się w takich okolicznościach, ale w pierwszym secie przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku, a w drugim śkutecznie radził sobie z podaniem Rodionova i ku uciesze miejscowych kibiców odniósł zwycięstwo.

W ciągu 100 minut najwyżej rozstawiony Zverev zaserwował jednego asa, przy własnym podaniu zdobył 49 z 68 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany i uzyskał dwa breaki. Kolejnym rywalem 26-latka z Hamburga będzie lepszy z pary Alex Michelsen - Cristian Garin.

Przez trzy sety rywalizowali ze sobą natomiast 22-letni Jack Draper i 23-letni Rudolf Molleker. Rozstawiony z numerem szóstym Brytyjczyk podniósł się po przegranej pierwszej partii, w dwóch kolejnych oddał niemieckiemu posiadaczowi dzikiej karty dwa gemy i zameldował się w ćwierćfinale.

Wspomniane opady deszczu przeszkodziły w zrealizowaniu pełnego planu gier. Przełożone na czwartek zostały pojedynki Taylora Fritza z Alejandro Moro Canasem i Michelsena z Garinem.