Caroline Garcia potrzebowała tylko 50 minut

Caroline Garcia wypunktowała Annę Karolinę Schmiedlową w dwóch krótkich setach. W drodze do ćwierćfinału turnieju WTA w Rouen oddała Słowaczce tylko jednego gema. W czwartek awansowały między innymi Yue Yuan i Arantxa Rus.

Caroline Garcia Getty Images / Aurelien Meunier/Getty Images for ITF / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Caroline Garcia cieszyła się z awansu po zaledwie 50 minutach spędzonych na korcie. Francuzka nie dopuściła do głosu Anny Karoliny Schmiedlovej, która już w poprzedniej rundzie awansowała szczęśliwie, z powodu kreczu przeciwniczki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:1 dla Caroliny Garcii, a w drugim doszło do jeszcze większej demolki 6:0. Rozstawiona z numerem drugim Francuzka zagra w ćwierćfinale z Eleną-Gabrielą Ruse, która w czwartek zwyciężyła z Clarą Burel.

Inna reprezentantka Francji musiała pogodzić się z odpadnięciem w drugiej rundzie. Warwara Graczewa starała się o awans przez blisko trzy godziny, a o jej porażce w trzysetowym meczu z Yue Yuan zdecydowała najmniejsza możliwa różnica dwóch piłek w tie-breaku. Rozstawiona Chinka wytrzymała ciśnienie i okazała się o detal lepsza niż Warwara Graczewa.

W meczu potencjalnych przeciwniczek Magdy Linette doszło do niespodzianki. Rozstawiona z numerem pierwszym Anastazja Pawluczenkowa wcześnie musiała pożegnać się z kortem ziemnym w Rouen. Nie poradziła sobie z Arantxą Rus. Do faworytki należał tylko drugi set, ale po zdemolowaniu Holenderki 6:1, nie poszła za ciosem. W pierwszej i w drugiej partii wygrała Arantxa Rus i to ona sprawdzi się w pojedynku z Magdą Linette.