Koniec marzeń Polaka o tytule w Meksyku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
zdjęcie autora artykułu

Piotr Matuszewski nie wygra deblowego turnieju rangi ATP Challenger w meksykańskim Acapulco. Polak wraz z Australijczykiem Matthewem Christopherem Romiosem musieli uznać wyższość Hindusów Rithvika Bollipalliego i Nikiego Kaliyandy Poonachy 4:6, 1:6.

Piotr Matuszewski w poprzednim tygodniu otarł się o tytuł w turnieju rangi ATP Challenger w meksykańskim Morelos. Nasz tenisista wraz z Australijczykiem Matthewem Christopeherem Romiosem przegrali dopiero w finale.

Duet ten kontynuował rywalizację w Meksyku i przeniósł się do Acapulco. Tamtejszy Challenger nie poszedł im tak samo dobrze, ponieważ zostali zatrzymani w ćwierćfinale. Lepsi od nich okazali się być Hindusi Rithvik Choudary Bollipalli i Niki Kalyanda Poonacha (4:6, 1:6).

W czwartym gemie doszło do pierwszego przełamania na korzyść Hindusów, jednak rozstawiony z "dwójką" duet był w stanie momentalnie odrobić stratę. Jednak w momencie, gdy Matuszewski i Romios serwowali by pozostać w grze, to rywale wypracowali sobie piłkę setową i od razu ją wykorzystali.

II partia tego spotkania okazała się być jednostronna. Już w drugim gemie Bollipalli i Poonacha mieli okazję do przełamania. Gdyby wówczas udało im się dopiąć swego, to niewykluczone, że zakończyliby rywalizację zwycięstwem 6:0.

Hindusi wygrali jednak pięć gemów z rzędu i przy swoim serwisie zakończyli spotkanie z polsko-australijskim duetem. Dzięki temu tydzień po ich bezpośrednich starciu z Morelos doszło do rewanżu.

ATP Challenger Acapulco:

ćwierćfinał gry podwójnej:

Rithvik Choudary Bollipalli / Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) - Piotr Matuszewski (Polska, 2) / Matthew Christopher Romios (Australia, 2) 6:4, 6:1

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat zdradza, w jakim stanie zobaczył tatę. "Tak wygląda życie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)