Nareszcie! Na taki turniej czekaliśmy 16 miesięcy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Rafael Nadal (tyłem) i Novak Djoković
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Rafael Nadal (tyłem) i Novak Djoković
zdjęcie autora artykułu

Długie oczekiwanie dobiegło końca. Rozpoczynający się turniej w Rzymie będzie pierwszym, w którym wystąpią zarówno Novak Djoković, jak i Rafael Nadal, od stycznia 2023 roku i Australian Open. Jednak szanse na to, że się zmierzą, są niewielkie.

W tym artykule dowiesz się o:

Novak Djoković, 24-krotny mistrz wielkoszlemowy i mający w dorobku 22 triumfy w imprezach tej rangi Rafael Nadal to dwóch najbardziej utytułowanych tenisistów w historii. Obaj przez wiele lat rywalizowali między sobą o najważniejsze trofea. W ostatnich miesiącach ich zawodowe drogi jednak się nie łączyły.

Ale ta sytuacja właśnie dobiega końca. Rozpoczynający się w środę turniej ATP Masters 1000 w Rzymie będzie pierwszą imprezą, w której wystąpią zarówno Serb, jak i Hiszpan, od stycznia minionego roku i wielkoszlemowego Australian Open.

Ma to oczywiście związek z kontuzjami Nadala. Licząc od wspomnianego Australian Open 2023, Hiszpan wystąpił zaledwie w trzech turniejach - w styczniu w Brisbane i w maju w Barcelonie oraz w Madrycie. We wszystkich tych imprezach na starcie brakowało jednak Djokovicia. Teraz w Rzymie to się zmieni.

Djoković i Nadal rozegrali ze sobą dotąd 59 oficjalnych meczów (bilans 30-29 dla Serba). Wiele z nich było niezapomnianych. Sympatycy tenisa z pewnością liczą, że przynajmniej jeszcze raz dojdzie do pojedynku dwóch herosów tenisa. A czasu na to jest coraz mniej, bo dla Hiszpana to ostatni sezon w karierze.

Szanse, że stanie się to w Rzymie są jednak niewielkie. Djoković i Nadal trafili bowiem do przeciwnych połówek turniejowej drabinki i mogą trafić na siebie dopiero w finale. I bez wątpienia ogromna rzesza fanów sportu życzyłaby sobie takiego scenariusza.

Polacy poznali rywali w Rzymie. Zieliński broni tytułu

ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty