Maja Chwalińska znów to zrobiła! Wielki rewanż w Pradze

Maja Chwalińska po raz kolejny odwróciła losy pojedynku w ramach zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów w Pradze. Tym razem polska tenisistka zwyciężyła Pannę Udvardy, z którą dotychczas nie wiodło się jej na światowych kortach.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Na inaugurację zmagań na praskiej mączce Maja Chwalińska (WTA 279) zwyciężyła w dwóch setach Lindę Klimovicovą, choć w pierwszej partii przegrywała już 1:5. W czwartek jej przeciwniczką była Panna Udvardy (WTA 136), z którą wcześniej dwukrotnie przegrała na zawodowych kortach.

W Pradze nasza reprezentantka doczekała się premierowej wygranej nad Węgierką. Mimo porażki w pierwszym secie zdołała zwyciężyć w dwóch kolejnych odsłonach. Tym samym po dwóch godzinach i 16 minutach to Polka triumfowała 4:6, 6:2, 6:2.

Początek pojedynku nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Udvardy szybko wywalczyła przełamanie, na które jednak Chwalińska natychmiast odpowiedziała. Potem gra się wyrównała i dopiero w dziesiątym gemie Węgierka wywalczyła decydującego breaka.

W drugiej części spotkania nasza tenisistka prowadziła z przełamaniem, lecz przeciwniczka doprowadziła do remisu po 2. Wówczas nastąpił świetny zryw ze strony Chwalińskiej. Zdobyła ona przełamania w piątym i siódmym gemie, po czym pewnie zamknęła seta przy pierwszej okazji.

Trzecia odsłona była początkowo bardzo wyrównana. Udvardy nie wykorzystała trzech kolejnych break pointów, aby wyjść na 3:1. Polka wyrównała na 2:2 i wówczas ruszyła do kolejnego ataku. Przełamania w piątym i siódmym gemie pozwoliły jej wyjść na 5:2. Po zmianie stron Chwalińska odparła parę break pointów, by zakończyć pojedynek przy pierwszej piłce meczowej.

Chwalińska awansowała do ćwierćfinału zawodów w Pradze. W piątek jej przeciwniczką będzie Stephanie Wagner (WTA 455), która dostała się do głównej drabinki poprzez eliminacje. Polka i Niemka nie grały jeszcze ze sobą na zawodowych kortach.

Advantage Cars Prague Open 2024, Praga (Czechy)