Paula Badosa podniosła się po laniu w pierwszym secie

Czwartek był intensywnym dniem na kortach ziemnych w Rzymie. Na zakończenie dnia do trzeciej rundy awansowały między innymi Paula Badosa, Beatriz Haddad Maia i Marketa Vondrousova.

Paula Badosa była cieniem rozstawionej Emmy Navarro w pierwszym secie meczu o awans do trzeciej rundy w Rzymie. Partia zakończyła się zwycięstwem 6:1 Amerykanki, ale to był dla niej miły złego początek. Później mecz kompletnie zmienił oblicze, a Hiszpanka nauczyła się czegoś na własnych błędach. Ostatecznie Paula Badosa zwyciężyła w trzysetowym meczu i pozostała w drabince. Jej następną przeciwniczką będzie Diana Sznaider.

Inne niż Emma Navarro rozstawione tenisistki zwyciężały w wieczornych meczach. Podobny przebieg miało starcie Beatriz Haddad Maii z Xinyu Wang. Brazylijka odwracała jego wynik po niepowodzeniu w pierwszym secie. Ostatecznie nie pozwoliła sobie na potknięcie i rzuci wyzwanie Madison Keys, która w czwartek eliminowała Camilę Osorio.

Rozstawiona z numerem szóstym Marketa Vondrousova pokonała Anę Bogdan. Porażka tej zawodniczki była jednym rozczarowaniem dla kibiców tenisa w Rumunii, ponieważ tego samego wieczoru zwyciężały Sorana Cirstea oraz Jaqueline Cristian. Pierwsza z wymienionych Rumunek, jako jedyna w późno rozegranych meczach, poradziła sobie z wywalczeniem awansu w dwóch partiach. Rywalką Sorany Cirstei była Brenda Fruhvirtova.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)