Tak zachowała się Sabalenka po porażce ze Świątek. Jest nagranie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Aryna Sabalenka i Iga Świątek po finale turnieju w Rzymie
Twitter / Aryna Sabalenka i Iga Świątek po finale turnieju w Rzymie
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek drugi raz w ciągu dwóch tygodni pokonała Arynę Sabalenkę w finale turnieju WTA, ale Białorusinka z godnością znosi kolejne porażki z rąk Polki.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek jest największą pogromczynią Aryny Sabalenki. Sobotni pojedynek w finale turnieju WTA 1000 w Rzymie był już ich jedenastym. Bilans? 8:3 dla Polki, która niespełna dwa tygodnie pokonała Białorusinkę w finale WTA 1000 w Madrycie. Więcej TUTAJ.

Teraz w "Wiecznym Mieście" Świątek nie dała rywalce szans, wygrywając 6:2, 6:3. Więcej TUTAJ. Mimo kolejnej porażki Sabalenka pokazała klasę po ostatniej piłce i z uśmiechem na twarzy pogratulowała Polce przy siatce. Widać to na poniższym nagraniu, które szybko staje się popularne w sieci.

Turniej w Rzymie był dla Świątek ostatnim przetarciem przed wielkoszlemowym Roland Garros. Na kortach ziemnych w Paryżu odniosła już trzy zwycięstwa (2020, 2022, 2023). I tym razem wybierze się do stolicy Francji w roli faworytki do zdobycia tytułu.

A przy okazji z pełnym kontem. Dzięki startowi w stolicy Włoch zarobiła 699 690 euro, czyli blisko 3 miliony złotych. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty