Chwila szaleństwa Igi Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / wta / Iga Świątek próbuje otworzyć szampana
Twitter / wta / Iga Świątek próbuje otworzyć szampana
zdjęcie autora artykułu

Podczas ceremonii dekoracji po wygranej turnieju w Rzymie Iga Świątek otrzymała wielkiego szampana. Jak poradziła sobie Polka z jego otwarciem? Odpowiedź znajdziecie w materiale wideo.

W tym artykule dowiesz się o:

W kapitalnej formie jest Iga Świątek. Polka przed wielkoszlemowym Roland Garros wygrała dwie prestiżowe imprezy w Madrycie oraz Rzymie.

W stolicy Hiszpanii liderka światowego rankingu stoczyła bardzo ciężki bój w finale z Aryną Sabalenką, wygrywając 2:1, w tym w trzecim secie po tie-breaku.

W Rzymie Świątek oraz Białorusinka znów spotkały się w decydującym pojedynku, ale tym razem mecz był bardzo jednostronny. Polka nie dała żadnych szans rywalce, triumfując po kapitalnej grze 6:2, 6:3.

Po ostatniej piłce sobotniego meczu Iga Świątek była bardzo szczęśliwa. Rzuciła z radości rakietą i pobiegła do swojego sztabu szkoleniowego.

Później, już podczas ceremonii dekoracji, uśmiech nie schodził z twarzy Polki. Po wszystkich przemówieniach i odebraniu pucharu Świątek dostała również dużego szampana, który - przy otworzeniu - sprawił jej spore problemy.

Gdy jednak korek "wyskoczył" liderka rankingu WTA ruszyła w stronę trybun i strumieniami zaczęła lać szampana. Te sceny możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo:

Czytaj także: Sabalenka nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Tak nazwała Świątek

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Źródło artykułu: WP SportoweFakty