Wszystko policzone. Oto zarobek Igi po awansie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Znana jest już suma, którą nasza tenisistka zarobiła za drugie zwycięstwo w Paryżu.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas tegorocznego Rolanda Garrosa Iga Świątek ma szansę na to, by po raz trzeci z rzędu wygrać wielkoszlemowy turniej rozgrywany na kortach w Paryżu. Obecnie udało jej się wykonać już dwa kroki do osiągnięcia tego celu.

W pierwszej rundzie nasza tenisistka potrzebowała godziny, a w drugiej aż trzech. Francuzkę Leolię Jeanjean odprawiła z łatwością, natomiast wielkie problemy miała w spotkaniu z Japonką Naomi Osaką. Niewiele brakowało, by Polka ostatecznie odpadła.

Mimo triumfu w premierowej odsłonie po tie-breaku 7:6(1) druga partia padła łupem byłej liderki światowego rankingu WTA. Ta w decydującym secie prowadziła 5:2 i 30:0, a także miała piłkę meczową. To jednak nie wystarczyło i po wielkim powrocie Świątek triumfowała 7:5.

Tym samym Polka zameldowała się w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa. Dzięki temu zapewniła sobie zarobek na poziomie 169 tysięcy dolarów. Przeliczając tę kwotę na złotówki, daje to sumę 669,3 tys.

Jeżeli nasza tenisistka wygra spotkanie, to w polskiej walucie przebije już milion złotych za występ w Paryżu. To efekt tego, że miejsce w czwartej rundzie gwarantuje 267,4 tysięcy dolarów, czyli 1,059 mln zł. O taką sumę Świątek będzie walczyć z Czeszką Marie Bouzkovą lub Chorwatką Janą Fett.

Zobacz także: Wielka wygrana Świątek, a potem takie słowa do kibiców. "Ciężko to zaakceptować" ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty