Szymon Walków nie sprawił przykrości gospodarzom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Szymon Walków
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Szymon Walków

Szymon Walków zatrzymał się w ćwierćfinale gry podwójnej w Challengerze w Lyonie. Polak i George Goldhoff przegrali z Manuelem Guinardem i Gregoirem Jacqem.

Szymon Walków i George Goldhoff rozegrali w czwartek drugi mecz na korcie ziemnym w Lyonie. Do ćwierćfinału dostali się dzięki zwycięstwu z Thomasem Fancuttem i Maximem Janvierem. Następne zadanie było trudniejsze, ponieważ polsko-amerykański debel trafił w drabince na rozstawionych z numerem drugim Manuela Guinarda oraz Gregoire'a Jacqa.

Francuzi są głównymi kandydatami gospodarzy turnieju do zwycięstwa w grze podwójnej. W czwartek Manuel Guinard i Gregoire Jacq zwyciężyli 7:5 w pierwszym secie. W tej partii oba deble miały dwugemową przewagę, którą nie nacieszyły się długo. Szymon Walków i jego amerykański kompan prowadzili 4:2, ale później wygrali już tylko jednego gema przed końcem seta. Finisz należał do tenisistów z Francji.

Druga partia okazała się ostatnia, a faworyci zamknęli ją w gemie na 6:4. Tym razem nie było wielu zwrotów akcji, a kluczowe dla Francuzów było zwycięstwo przy serwisie przeciwników w gemie na 3:2. Następnie kontrolowali sytuację, wygrywając w gemach serwisowych. Manuel Guinard oraz Gregoire Jacq cieszyli się z awansu do półfinału.

W półfinale przeciwnikami Francuzów będą rozstawieni z numerem czwartym Filip Bergevi i Mick Veldheer.

ATP Challenger Lyon:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Manuel Guinard (Francja, 2) / Gregoire Jacq (Francja, 2) - George Goldhoff (USA) / Szymon Walków (Polska) 7:5, 6:4

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty