Danił Miedwiediew poradził sobie z problemami. Pechowy upadek i kontuzja młodej gwiazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew nie bez problemów, ale w dwóch setach pokonał Nuno Borgesa w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle. Felix Auger-Aliassime z powodu kontuzji nie dokończył meczu z Dominikiem Koepferem.

Danił Miedwiediew rywalizację w sezonie gry na kortach trawiastych rozpoczął od występu w turnieju ATP w Halle. W I rundzie moskwianin trafił na Nuno Borgesa, którego pokonał w tegorocznym Australian Open. W poniedziałek także okazał się lepszy od Portugalczyka i po 91 minutach rywalizacji zwyciężył 7:6(4), 6:4.

Miedwiediew nie stracił seta, ale to nie oznacza, że nie miał problemów. W pierwszej partii tenisista z Moskwy roztrwonił przewagę przełamania, po czym w 12. gemie obronił setbola, by wyszarpać wygraną w tie breaku. W drugiej odsłonie odebrał podanie Borgesowi dopiero w - jak się okazało - ostatnim gemie.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew w poniedziałek zaserwował dziewięć asów i wykorzystał dwa z czterech break pointów. W II rundzie 28-latek z Moskwy zmierzy się z Zhizhenem Zhangiem. Chińczyk po dwóch godzinach i 21 minutach gry pokonał 7:6(8), 6:7(3), 6:4 Sebastiana Ofnera.

Odpadł oznaczony numerem ósmym Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk w drugim secie pojedynku z Dominikiem Koepferem, posiadaczem dzikiej karty, pechowo upadł na kort i doznał kontuzji biodra. Rozegrał jeszcze kilka gemów, ale przy stanie 4:6 i 3:4 skreczował.

Na bocznym korcie Lorenzo Sonego w meczu bez przełamań wygrał 7:6(6), 7:6(5) z Miomirem Kecmanoviciem. Z kolei Fabian Marozsan wywalczył trzy breaki i pokonał 7:5, 4:6, 6:1 Romana Safiullina.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255,6 mln euro poniedziałek, 17 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (3) - Nuno Borges (Portugalia) 7:6(4), 6:4 Dominik Koepfer (Niemcy, WC) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8) 6:4, 4:3 i krecz Zhizhen Zhang (Chiny) - Serbastian Ofner (Austria) 7:6(8), 6:7(3), 6:4 Lorenzo Sonego (Włochy) - Miomir Kecmanović (Serbia) 7:6(6), 7:6(5) Fabian Marozsan (Węgry) - Roman Safiullin 7:5, 4:6, 6:1

Źródło artykułu: WP SportoweFakty