Bolesna seria w meczu Polaka. Faworyt zwyciężył w I rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski

Olaf Pieczkowski przegrał osiem gemów z rzędu i ostatecznie pożegnał się z turniejem w Poznaniu już w I rundzie. 20-latka stać było na wyrównaną walkę jedynie na początku meczu.

Olaf Pieczkowski przeżywa trudny czas - wygrał tylko 3 z 10 ostatnich meczów. Sklasyfikowany na 550. miejscu w rankingu ATP zawodnik do drabinki turnieju w Poznaniu wskoczył dzięki otrzymaniu dzikiej karty od organizatorów.

20-latek nie był faworytem starcia z Hynkiem Bartonem. W pierwszym secie Polak przegrywał już 1:4. Wtedy rzucił się do odrabiania strat. Pieczkowskiemu udało się przełamać podanie rywala i doprowadzić do wyniku 3:4.

W ósmym gemie, przy własnym serwisie, było 0:40. Polak pokazał, że potrafi wyjść z opresji - obronił trzy break pointy, a następnie wyrównał stan rywalizacji na 4:4.

Ostatecznie ze zwycięstwa w secie cieszył się jednak tenisista z Czech. Nie przyszło mu to jednak łatwo - potrzebował bowiem aż czterech setboli.

Druga partia miała bardzo jednostronny przebieg. Hynek Barton wygrywał kolejne gemy i zdecydowanie przeważał w statystykach niemal pod każdym względem. Dość powiedzieć, że w tej części gry wygrał 91 proc. punktów po pierwszym podaniu.

Pieczkowskiemu nie udało się wygrać ani jednego gema w drugim secie i pożegnał się z dalszą rywalizacją w Poznaniu. Barton natomiast w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z nr 6 Nickiem Hardtem z Dominikany.

Enea Poznań Open, Poznań (Polska) ATP Challenger 75, kort ziemny, pula nagród 75 tys. dolarów wtorek, 18 czerwca