Hubert Hurkacz poznał rywala w ćwierćfinale. Może powstrzymać rewelację turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Davis / Na zdjęciu: Marcos Giron
PAP/EPA / Adam Davis / Na zdjęciu: Marcos Giron

Marcos Giron będzie rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle. W czwartek Amerykanin sprawił kolejną niespodziankę i w trzech setach pokonał Matteo Berrettiniego.

Marcos Giron rywalizację w turnieju ATP w Halle rozpoczął od sensacyjnego zwycięstwa nad rozstawionym z numerem czwartym Andriejem Rublowem. W II rundzie Amerykanin sprawił kolejną niespodziankę i pokonał 3:6, 6:4, 6:3 świetnie grającego na trawie, finalistę Wimbledonu 2021, Matteo Berrettiniego.

Początek meczu należał do Berrettiniego. Zeszłotygodniowy finalista imprezy w Stuttgarcie znakomicie korzystał ze swoich największych atutów - serwisu i forhendu - i dominował na korcie. Taki stan rzeczy utrzymywał się do połowy drugiego seta. Wówczas obraz gry zaczął się zmieniać.

Giron coraz skuteczniej radził sobie z uderzeniami Włocha, przedłużał wymiany, czym prowokował więcej błędów przeciwnika. W efekcie od stanu 3:3 w drugiej partii zdobył dziewięć z 13 rozegranych gemów i odniósł niespodziewane zwycięstwo.

Mecz trwał godzinę i 44 minuty. W tym czasie Giron zaserwował dwa asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów i łącznie zdobył 76 punktów, o dwa więcej od Berrettiniego.

Tym samym Giron został rywalem w ćwierćfinale oznaczonego "piątką" Huberta Hurkacza. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. W II rundzie Wimbledonu 2021 Polak zwyciężył 6:3, 6:2, 6:4.

30-letni Giron aktualnie zajmuje 53. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 44. W trwającej od 2014 roku zawodowej karierze nie zdobył tytułu w głównym cyklu, zagrał to w dwóch finałach (w 2022 roku w San Diego i w 2024 w Dallas). Jego najlepsze wielkoszlemowe rezultaty to 1/16 finału Roland Garros 2021 i 2023.

Mecz Hurkacza z Gironem odbędzie się w piątek. Rozpocznie się o godz. 12:00.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255,6 mln euro czwartek, 20 czerwca

II runda gry pojedynczej: Marcos Giron (USA) - Matteo Berrettini (Włochy, SE) 3:6, 6:4, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty