Radwańska znów na korcie centralnym. Sprawdź plan gier Wimbledonu na czwartek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Na czwartek zaplanowano m.in. półfinały gry pojedynczej kobiet. Na korcie zobaczyć będzie można Włoszkę polskiego pochodzenia Jasmine Paolini. Później do rywalizacji przystąpi Agnieszka Radwańska. Sprawdź pełen harmonogram meczów.

Tego dnia nie zabraknie polskich akcentów na korcie centralnym. Najpierw odbędą się półfinały kobiet. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią Donna Vekić i Jasmine Paolini. Ta druga stała się jedną z ulubienic kibiców w naszym kraju.

Włoszka polskiego pochodzenia ma szansę na drugi finał turnieju wielkoszlemowego z rzędu. Przypomnijmy, że na Rolandzie Garrosie zmierzyła się z Igą Świątek.

Później odbędzie się spotkanie Barbory Krejcikovej z Jeleną Rybakiną, a następnie na kort centralny powróci Agnieszka Radwańska. Finalistka z 2012 roku (przegrała z Sereną Williams) gra w turnieju legend w parze z Francescą Schiavone. Ich rywalkami będą Kim Clijsters oraz Martina Hingis.

Wcześniej Polka i Włoszka zagrają jeszcze z Carą Black i Samanthą Stosur. Ten mecz przeprowadzony zostanie na korcie nr 18 i rozpocznie się w samo południe.

ZOBACZ WIDEO: Byliśmy na kebabie u Podolskiego. Tyle zapłaciliśmy

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh powalczą o półfinał gry mieszanej. Zmierzą się z Jamalem Murray i Taylor Townsend. Ten mecz rozegrany zostanie jako trzeci od godz. 12:00 na korcie nr 2.

W III rundzie turnieju chłopców zagra Tomasz Berkieta. Rozstawiony z nr 4 Polak rywalizował będzie z Rafaelem Jodarem, a ich starcie rozpocznie się o godz. 10:30. Niedługo później z Hephzibah Oluwadare zmierzy się Monika Stankiewicz.

Plan gier na czwartek (11 lipca)

Kort centralny (od godz. 14:30):

Donna Vekić (Chorwacja) - Jasmine Paolini (Włochy, 7) Barbora Krejcikova (Czechy, 31) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) Kim Clijsters (Belgia) / Martina Hingis (Szwajcaria) - Agnieszka Radwańska (Polska) / Francesca Schiavone (Włochy)

Kort nr 2 (od godz. 12:00):

Jan Zieliński (Polska, 7) / Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) / Jamie Murray (Wielka Brytania) / Taylor Townsend (USA)

* trzeci mecz od 12:00

Kort nr 18 (od godz. 12:00):

Agnieszka Radwańska (Polska) / Francesca Schiavone (Włochy) - Cara Black (Zimbabwe) / Samantha Stosur (Australia)

Kort nr 7 (od godz. 11:30):

Rafael Jodar (Hiszpania) - Tomasz Berkieta (Polska, 4)

* pierwszy mecz od 11:30

Kort nr 11 (od godz. 11:30):

Monika Stankiewicz (Polska) - Hephzibah Oluwadare (Wielka Brytania)

* drugi mecz od 11:30

Czytaj także:Fatalne wieści dla Świątek. Operacja Hurkacza sprawi, że stracimy trzy szanse na medal w Paryżu?Polka pokonała nadzieję brytyjskiego tenisa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty