Na otarcie łez. Kiedy Iga Świątek zagra o brąz w Paryżu?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrzej Iwanczuk/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek

Niestety, Iga Świątek przegrała w półfinale turnieju olimpijskiego z Qinwen Zheng. Nie oznacza to jednak pożegnania z rywalizacją. Przed Polką mecz o brązowy medal. Sprawdź, kiedy to spotkanie się odbędzie.

Iga Świątek była największą faworytką do zwycięstwa w turnieju gry pojedynczej. Rywalizacja toczyła się na jej ulubionych paryskich kortach. Jej najgroźniejsze rywalki wycofały się z gry, bądź odpadły w trakcie zmagań.

W środę Polka stoczyła wyniszczający bój z Danielle Collins. Następnie, po krótkiej przerwie na regenerację, musiała wyjść na kort ponownie. W czwartkowe południe przystąpiła do meczu z Qinwen Zheng.

Świątek przegrała pierwszego seta 2:6, a w drugim prowadziła już 4:0. To nie wystarczyło. Nieoczekiwanie liderka światowego rankingu uległa w tej partii 5:7 (relację z tego spotkania przeczytasz TUTAJ).

W turnieju olimpijskim porażka w półfinale nie oznacza jednak odpadnięcia. Przed Polką jeszcze mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzy się z przegraną starcia Anna Karolina Schmiedlova - Donna Vekić.

O brązowy medal Świątek rywalizować będzie w piątek, 2 sierpnia. Początek zaplanowano na godz. 14:00. Finał z udziałem Qinwen Zheng przeprowadzony zostanie w sobotę.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty